Podpisanie umowy

Gmina Maków reprezentowana przez Wójta Jerzego Stankiewicza i Samorząd Okręgu Lucyńskiego (Republika Łotewska) reprezentowany przez Przewodniczącą Rady Alinę Gendele, kierując się przyjacielskimi stosunkami i powołując się na chęć współdziałania dla obopólnej współpracy w sferach kulturalnej, ekonomicznej, społecznej oraz szkolnictwa, w dniu 4 sierpnia 2012 roku w  Ludzy na Łotwie podpisały umowę o współpracy i przyjaźni pomiędzy obydwoma samorządami.

 Treść umowy

````````````````````````````````````````````````````````````

Maj 2012r. - Mer Regionu Lucyńskiego Alin Gendele podczas obchodów XIV Makowskiej Majówki

2012 Makowska Majówka

 ```````````````````````````````````````````````````````````````

23+26.V.13

W dniach od 23 do 26 maja br. gościliśmy 7.osobową delegację z Okręgu Lucyńskiego na Łotwie. Nasi goście mieli okazję zapoznać się z warunkami produkcji rolnej w naszej Gmninie. Miedzy innymi zapoznali się oni z cyklem produkcji pieczarek. Zwiedzili zakład „Fungis” produkujący podłoże do ich uprawy, gospodarstwo p.Kazimiery i Wiesława Mozgów z Makowa-Kolonii zajmujące się produkcją pieczarki oraz Spółdzielnię Producentów Grzybów Jadalnych w Makowie zajmującą się ich dystrybucją. Ponadto odwiedzili gospodarstwa rolne: p.Lucyny i Wojciecha Borynów z Makowa-Kolonii zajmujące się produkcją trzody chlewnej i p.Hanny i Mariusza Wasilewskich ze Słomkowa zajmujące się produkcją mleka. Gościom pokazaliśmy również Szkółkę Drzew Owocowych p.Małgorzaty i Piotra Machajów z Makowa oraz gospodarstwo p. Teresy i Sławomira Gajewskich z Makowa zajmujące się uprawą nowalijek. Zapoznali się także z cyklem produkcji mięsa drobiowego w gospodarstwie p. Krystyny i Waldemara Sławińskich  z Makowa Kolonii. Wizyta była również okazją do zwiedzenia makowskiego gimnazjum oraz uczestnictwa w Gminnym Dniu Dziecka, a także zwiedzenia innych zakątków naszego regionu (m.in. goście zwiedzili Alipanrium i Arboretum w Rogowie).

````````````````````````````````````````````````````````````````````````

2013 Święto Owoców i Warzyw

 Podczas Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw w 2013 roku w paradzie otwierającej Święto Gminę reprezentowała Orkiestra Dęta wraz z Grupą Paradną, władze Gminy Maków wraz z delegacjami gości z Litwy i Łotwy.