4 stycznia 2021r. był  pamiętną datą  dla władz gminy Maków, pracowników odpowiedzialnych za projekt, jak i pracowników Gminnego Żłobka w Makowie. To właśnie tego dnia uruchomiony został Pierwszy Żłobek w Gminie Maków. Ciocie przeżywały ogromny stres, czy dzieciaki nas polubią, czy poradzimy sobie z ogromną odpowiedzialnością,  jaką jest zapewnienie dzieciom bezpieczeństwa, nauką i kształceniem najmłodszych mieszkańców gminy Maków. Rodzice,  z pewną dozą ostrożności, pełni obaw i łez w oczach, zostawili nam dzieci. Pierwsze tygodnie były ciężkie, adaptacja dawała się dzieciom we znaki, rodzicom również. Natomiast potem było już tylko lepiej. Dzieci chętnie przychodziły do żłobka i nie chciały z niego wychodzić. Świętowaliśmy pierwsze ważne daty w ich życiu np. Dzień Babci i Dziadka. W lutym odbył się Bal Karnawałowy. Dzieci przebrane za przeróżne postacie, świetnie się bawiły. Maj był miesiącem rozmów o rodzicach, swojej rodzinie. Maluchy przygotowały przepiękne laurki na Dzień Mamy i Taty oraz nauczyły się wierszyka dla swoich rodziców. Jednak najważniejszym wydarzeniem w żłobku było zakończenie roku dla siedmiorga podopiecznych, odchodzących do przedszkola. Dzieci  z grupy Żabek, pod czujnym okiem cioć ćwiczyły, aby pozytywnie zaskoczyć swoich rodziców. Nasze Żabki dały z siebie 100%  i wszyscy byli pod wrażeniem ich występu.  Z rąk Pana Wójta otrzymały dyplomy ukończenia żłobka oraz drobne  prezenty. We wrześniu dołączyły do nas nowe maluchy i zaaklimatyzowały się bardzo szybko. Powstała pierwsza w naszym żłobku Rada Rodziców, która swoim ogromnym zaangażowaniem w życie placówki włączyła się w Jarmark Bożonarodzeniowy i pozyskała środki na nowe zabawki.

Jako dyrektor żłobka pragnę podziękować Panu Wójtowi Gminy Maków – Jerzemu Stankiewiczowi  i wszystkim pracownikom Urzędu Gminy Maków za to, że uwierzyli we mnie i powierzyli mi tak odpowiedzialne stanowisko. To dzięki Wam i waszej pomocy żłobek tak dobrze funkcjonuje. Pragnę podziękować również pracownikom Gminnego Żłobka w Makowie za Wasze zaangażowanie, pracowitość i sumienność w wykonywaniu powierzonych obowiązków. To dzięki Wam dzieciaki uwielbiają chodzić do żłobka i nie chcą z niego wychodzić. Dziękuje za pokłady cierpliwości do dzieci, prowadzenie ciekawych oraz różnorodnych zajęć. A największe podziękowania należą się Rodzicom, którzy zdecydowali się zapisać dzieci do naszej placówki. Pozdrawiamy serdecznie naszych pierwszych absolwentów – mamy nadzieję, że pobyt w żłobku ułatwił Wam pójście do przedszkola.

My ze swojej strony obiecujemy, że nigdy tego zaufania nie zawiedziemy.

                                            Z poważaniem

                                                                                     Monika Pietrzak

                                                                  Dyrektor Gminnego Żłobka w Makowie

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7