W minioną sobotę w hali sportowej MCK rozegrano turnieje tenisa stołowego oraz animacje związane z tenisem stołowym. W Makowie odbył sie jeden z 16 NDTS w całej Polsce. Narodowy Dzień Tenisa Stołowego to impreza, która początkowo odbywała się na Stadionie Narodowym, była to impreza o zasięgu ogólnopolskim. Po kilku latach zmieniono formę zawodów. Od ubiegłego roku NDTS odbywa się na szczeblu wojewódzkim i właśnie w ubiegłą sobotę NDTS przeprowadzono w hali sportowej MCK Maków. Narodowy Dzień Tenisa Stołowego w Makowie otworzył Wójt Gminy Maków pan Jerzy Stankiewicz. W programie NDTS były turnieje tenisa stołowego: dla dzieci do lat 12, dla młodzieży w wieku 13-18 lat oraz turniej w kategorii open kobiet i mężczyzn, oraz turnieje towarzyszące - Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Juniorów i Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Żaków, a w niedzielę Wojewódzki Turniej Kwalifikacyjny Młodzików. W programie NDTS znalazło się również spotkanie z lokalną gwiazdą. Gwiazdą Makowskiej imprezy był Marcel Błaszczyk - zawodnik MLUKS Dwójka Rawa Mazowiecka, który pomimo młodego wieku zdobył już 4 tytuły Mistrza Polski w kategoriach młodzieżowych. Dzieci grające w turnieju do lat 12 mogły zadawać pytania oraz stanąć do fotografii z gwiazdą. W kąciku trenera Krzysztof Placek (od wielu lat w UKS Maków) zdradzał tajniki gry w tenisa stołowego, a także umożliwiał dzieciom grę z trenażerem (robotem wyrzucającym piłeczki). Animacje prowadzili doświadczeni nauczyciele wychowania fizycznego ze szkoły podstawowej w Makowie: Monika Olejnik oraz Piotr Gradowski. Animacje cieszyły się dużym powodzeniem.
 
W turnieju wystartowali również zawodnicy UKS Maków. Najwyższe miejsca zajęli:
Basia Starzec - III miejsce w turnieju dziewcząt do lat 12
Wojtek Korbeń - II miejsce w turnieju chłopców do lat 12
Krzysztof Placek - III miejsce w turnieju open mężczyzn
W turnieju WTK Żaczek III miejsce zajęła Lena Caban-Janus, a IV miejsce Ania Lipińska.
W turnieju WTK Młodziczek II miejsce zajęła Basia Starzec, która przegrała 2-3 z Dagmarą Pioruńską z Radomska.
 
Turniej podobał się zawodnikom i ich rodzicom. Wszyscy byli pod wrażeniem hali MCK i zapowiedzieli udział w następnych zawodach, które będą rozgrywane w Makowie.
Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16