Wrzesień jest tym miesiącem, w którym w całej Polsce odbywa się Ogólnopolska Akcja Sprzątania Świata. Głównym celem akcji było promowanie poszanowania zasobów i efektywnej segregacji, unikanie opadów – szacunek do przedmiotu, uświadomienie Polaków o ich wpływie na środowisko i ilość wytwarzanych odpadów podczas codziennych czynności. Dlatego również makowskie przedszkolaki zaopatrzone w rękawice i worki zaangażowały się w tę akcję. Dzieci 3,4- letnie pomagały w sprzątaniu ogrodu przedszkolnego, a 5,6-latki wyszły poza teren przedszkola. Dzięki temu wokół przedszkola zrobiło się czysto i przyjemnie. Wiek przedszkolny to okres wzmożonej aktywności poznawczej i emocjonalnej. Dlatego już w tym wieku należy dziecku ukazać potęgęi piękno otaczającego świata, wzbudzić w dziecku pozytywne uczucia takie jak odpowiedzialność wobec siebie i przyrody. Mamy nadzieję, że w ten sposób zdobyte doświadczenia zaowocują w przyszłości dobrymi ekologicznymi nawykami. Poznanie świata za pomocą działania jest sprawą naturalną.

S3
S3
S7
S7