Pingpongowy PGE Narodowy to ogólnopolska impreza rozpoczynająca sezon tenisa stołowego 2018/2019. Głównym punktem imprezy było pożegnanie Lucjana Błaszczyka - wielokrotnego Mistrza Polski, zawodnika, który dla Polski zdobył ponad 30 medali w Mistrzostwach Europy. W pokazowym turnieju wzięli udział: Szwed Joergen Persson, Austriak Werner Schlager i Białorusin Władimir Samsonow oraz Maciej Kubik. Turniej wygrał oczywiście Lucjan Błaszczyk. Impreza składała sie z 4 turniejów w kategoriach żak, młodzik, kadet oraz kategoria open. W turniejach dla dzieci wystąpiło pięcioro zawodników UKS Maków, zajęli oni miejsca w II dwudziestkach turniejów. W turnieju open wystartowało ponad 300 zawodników. Równolegle rozegrano mecz Lotto Superligi: Bogoria Grodzisk Mazowiecki - Zooleszcz Gwiazda Bydgoszcz 3:2.

  W niedzielę 2 września rozpoczęła się walka o punkty, ostatecznie ośmioro zawodniczek i zawodników UKS Maków wzięło udział w I Międzypowiatowym Turnieju Kwalifikacyjnym w kategoriach młodzik, kadet, junior. W kategorii juniorek I miejsce zajęła Monika Jacczyk, II Oliwia Niedźwiadek, Jan Ceroń 13-16. W kategorii kadetek II miejsce Oliwia Niedźwiadek, Jan Ceroń 5-6, Szymon Bakalarski 13-16. W kategorii młodzików 6 była Magdalena Krupa, miejsca 9-12 zajęli: Karol Sasim i Bartek Jarosiński, 13-16 Szymon Bakalarski i Filip Warulik. Ponadto awans do turniejów WTK z listy otrzymali: wśród juniorek Martyna Madejska, wśród kadetek Monika Jacczyk, wśród młodzików Jan Ceroń.

pinpongowy narodowy 2