>>>GALERIA<<<

19 kwietnia 2018 roku w ramach ogólnopolskiego programu „Kubusiowi Przyjaciele Natury” Pani Katarzyna Seliga zorganizowała w naszym przedszkolu Dzień Marchewki. W tym dniu dzieci oraz wszystkie panie przyszły ubrane na pomarańczowo. Dodatkowo przedszkolaki miały „marchewkowe” czapki wykonane przez swoich rodziców. Wszyscy bawiliśmy się, rozwiązywaliśmy zagadki, piliśmy sok oraz zajadaliśmy się pyszną i zdrową marchewkową sałatką. Nie zabrakło również rozmów o charakterze prozdrowotnym, które pokazały, jak wiele dzieci wiedzą na temat wartości odżywczych tego warzywa oraz wykorzystania go w życiu codziennym. Dzień ten poszerzył wiedzę dzieci na temat korzyści płynących ze spożywania warzyw i owoców, rozwinął umiejętności współdziałania w zespole. Wszystkie działania były związane tematycznie z marchewką. Ten dzień był wyjątkowy, zdrowy, witaminowy, pomarańczowy, marchewkowy. Po takiej dawce witamin, śmiechu i zabawy na pewno wszystkie makowskie przedszkolaki będą piękne, zdrowe i uśmiechnięte.