Ł14 www

>>>GALERIA<<<


19 marca 2018 r. w makowskim przedszkolu odbyły się ciekawe zajęcia, które dotyczyły kultury łowickiej. Społeczność przedszkolaków obejrzała prezentację multimedialną, przygotowaną przez nauczycielkę Agnieszkę Szychowską-Szadkowską, dzięki której mogły zgłębić wiedzę na temat życia jakie kiedyś prowadzili nasi przodkowie na wsi. Dowiedziały się o bardzo ciekawych elementach kultury ludowej naszego regionu między innymi poznały nazwy i wygląd dawnej garderoby oraz zapoznały się z wyglądem chaty. Dopełnieniem prezentacji była możliwość podzwania „na żywo” tradycyjnych łowickich strojów ludowych, które zaprezentowali przedstawiciele makowskiego Klubu Seniora „MAK” – Pani Grażyna Stasiak, Marianna Zatorska, Kazimierz Pająk, Teresa Kazimierska. Seniorzy przybyli na to spotkanie w towarzystwie Prezesa Klubu – Eugeniusza Kossonia. Podczas wizyty naszych gości odbyło się również rozstrzygnięcie rodzinnego konkursu plastycznego pt. „Kolorowa Łowczanka” zorganizowanego przez Panią Annę Frankowską. W sumie wpłynęło 21. Główną nagrodę i I miejsce zajęła Izabela Mikna z grupy „Smerfy”, II miejsce zajęła Andżelika Bardzińska z grupy „Żabki”, III miejsce zajęła Amelia Witkowska z grupy „Smerfy”. Przyznano również nagrody i 9 wyróżnień, natomiast pozostałe prace zdobyły podziękowania w postaci dyplomów i drobnych upominków. Wszyscy uczestnicy konkursu podczas wykonywania prac wykazali się ogromną kreatywnością i estetyką oddając charakter i piękno kulturze łowickiej.