Ogólnopolski Przegląd Orkiestr Dętych Ochotniczych Straży Pożarnych w Daleszycach

Muzyczna impreza odbywała się na Rynku w Daleszycach (województwo świętokrzyskie). Mimo upału, wielu mieszkańców przyszło podziwiać popisy orkiestr. Pierwszym punktem przeglądu był uroczysty przemarsz wszystkich orkiestr i to było już częścią konkursu, bowiem jury oceniało jak wybrzmiewa muzyka podczas pochodu.  W przeglądzie udział wzięły cztery orkiestry z województwa świętokrzyskiego: z Daleszyc, Bodzentyna, Dobromierza i Krasocina. Była także reprezentacja z województwa łódzkiego: z Makowa i Lubochni, dwie orkiestry z województwa śląskiego: z Wilamowic i Zajączkowa Pierwszego oraz orkiestra z Lubartowa z województwa lubelskiego i z Iwanowic z województwa wielkopolskiego. W niedzielę 30 czerwca uhonorowano trzy najlepsze orkiestry, a ciekawym widowiskiem były dwie pieśni odegrane przez wszystkie orkiestry jednocześnie, łącznie zagrało więc czterystu pięćdziesięciu muzyków.

Nasza orkiestra zajęła 3 miejsce w Polsce. Poniżej podium:
1 miejsce - Orkiestra Dęta OSP Krasocin (powiat włoszczowski)
2 miejsce - Orkiestra Dęta OSP (województwo śląskie)
3 miejsce - Orkiestra Dęta OSP Maków (województwo łódzkie)
Wyróżnienie specjalne - Orkiestra Dęta OSP Daleszyce (powiat kielecki)

Gratulujemy

zródło: https://echodnia.eu

Previous Next Play Pause
1 2 3