W dniach 19-20.11.2022r. w Makowie w hali MCK odbył się 3. turniej cyklu Grand Prix Weteranów w tenisie stołowym. Organizatorami turnieju byli: Polski Związek Tenisa Stołowego, Gmina Maków - Makowskie Centrum Kultury, UKS Maków. Turniej otworzył Paweł Sałek - Radny Sejmiku Wojewódzkiego oraz Członek Zarządu PZTS - Marek Zalewski.

Do turnieju zgłosiło się 282 zawodniczek i zawodników z całej Polski. Turniej rozegrano w 12 kategoriach wiekowych - najmłodsze kategorie to przedział wiekowy 40-49 lat, a najstarsze to 70-79 lat wśród pań, a wśród panów - 85 i więcej lat. W turnieju uczestniczyło 25 zawodniczek i zawodników z województwa łódzkiego, w tym 6 weteranów UKS Maków: Paweł Stopiński, Krzysztof Placek, Maciej Pigoń, Piotr Machaj, Jacek Gędek oraz Stanisław Zbudniewek. Do turniejów głównych awansowali Paweł Stopiński, Krzysztof Placek i Maciej Pigoń. Najwyższe miejsce wśród zawodników UKS zajął Paweł Stopiński - III miejsce w kategorii 40-49 lat. Krzysztof Placek grający w kategorii 50-59 lat zajął miejsce 13-16. Również w kategorii 50-59 lat grał Maciej Pigoń zajmując miejsce 24-32. Pozostali zawodnicy UKS Maków zajęli dalsze miejsca.

Dekoracji zwycięzców dokonali Wicestarosta Powiatu Skierniewic Tadeusz Grotkowski, Wójt Gminy Maków Jerzy Stankiewicz, Członek Zarządu Powiatu Skierniewickiego Marek Skiba, Członek Zarządu PZTS Marek Zalewski, Prezes firmy Agaris Rafał Nawrocki, Prezes UKS Maków Marian Nowak. Medal 90-lecia PZTS otrzymał Rafał Nawrocki - Prezes firmy Agaris. Medal wręczał Członek Zarządu PZTS Marek Zalewski. Następnie Wójt Gminy Maków Jerzy Stankiewicz wręczył statuetki ufundowane przez Radnego Sejmiku Wojewódzkiego - Pawła Sałka - dla:Lech Dojka - najstarszy zawodnik turnieju Iwona Lewandowska, Waldemar Józala i Paweł Stopiński - najlepsi zawodnicy województwa łódzkiego

Turniej był świetną formą promocji Gminy Maków oraz Makowskiego Centrum Kultury. Wielu uczestników turnieju potwierdziło chęć udziału w przyszłych turniejach weteranów organizowanych w hali MCK.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11