Tradycyjnie już, w dniu 11 listopada br. w naszej Gminie odbyły się uroczystości związane ze 105. rocznicą odzyskania przez Polskę Niepodległości. Z tej okazji w makowskim kościele pw. Św. Wojciecha odprawiona została uroczysta Msza Św. w intencji Ojczyzny. We Mszy Św., którą celebrował ks. Tadeusz Jaros - proboszcz parafii, uczestniczyły m.in. władze Gminy Maków z Wójtem Jerzym Stankiewiczem, Sekretarz Gminy Marią Krawczyk i Przewodniczącą Rady Gminy Marią Piechut na czele, delegacje oraz poczty sztandarowe ze szkół podstawowych i jednostek ochotniczych straży pożarnych z terenu Gminy oraz makowska Orkiestra Dęta OSP pod dyrekcją dh Mariana Chmielewskiego, a także liczna grupa naszych mieszkańców. Uroczystość rozpoczęła się wspólnym odśpiewaniem Hymnu Polski. Po zakończeniu Mszy Św. odbył się okolicznościowy koncert pieśni patriotycznych w wykonaniu orkiestry dętej i jej solistów oraz koncert w pod kierunkiem p. Beaty Domiza, w wykonaniu uczniów szkół podstawowych z terenu Gminy Maków - laureatów tegorocznego gminnego przeglądu pieśni patriotycznej.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 11 12 13 14 15 16 17 18 19

Już od najmłodszych lat należy uczyć dzieci szacunku do polskich symboli i przywiązania do swojej Ojczyzny. Jak co roku w Gminnym Przedszkolu w Makowie odbyła się uroczystość z okazji Narodowego Święta Niepodległości. Podczas obchodów dzieci recytowały wiersze patriotyczne i śpiewały piosenki. Nie zabrakło tańca i zabawy. Zapraszamy do obejrzenia fotorelacji z tej uroczystości.

Previous Next Play Pause
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10