Uczniowie ze szkoły w Dąbrowicach skorzystali z dofinansowania w ramach rządowego programu Poznaj Polskę i wyjechali na jednodniową wycieczkę w Góry Świętokrzyskie. Na początku zwiedzili miasto Kielce. Następnie przejechali do najbardziej znanej atrakcji Gór Świętokrzyskich – Jaskini Raj. Podziwiali tutaj, unikatowe na skalę światową, skupiska stalaktytów oraz ekspozycję dzikich zwierząt żyjących na obszarze Gór Świętokrzyskich. Kolejnym punktem wycieczki było wejście „Drogą Królewską” na Święty Krzyż – szczyt zwany również Łysą Górą. Tam zwiedzili zespół klasztorny oraz przedchrześcijańskie obwarowania kamienne. Wycieczka była doskonałą, żywą lekcją historii, biologii  i geografii.

Poznaj Polske Sp Dabrowice

 

 

Uczniowie klasy VII, VIa i VIb 17 maja wyjechali na wycieczkę szkolną do Warszawy z programu „Poznaj Polskę”. Dziedzictwo narodowe zgromadzone w zespole pałacowo - parkowym  Łazienki  Królewskie, zwanym "najszczęśliwszym miejscem w Warszawie" tworzą klasycystyczne zabytki i historyczne ogrody. Deszczowa aura nie przeszkodziła nam w obserwacji i podziwianiu  przyrody w pięknym ogrodzie, oraz pogłębianiu znajomości oświeceniowych idei, odwiedzając takie perły europejskiej architektury jak: Pałac i Teatr na Wyspie, Stara Oranżeria, Wodozbiór, Pałac Myślewicki, Biały Domek, Świątynia Diany, Stara i Nowa Kordegarda. Na koniec zachwyciło nas Muzeum Neonów

Wycieczka do Płocka SP Makow

 

Wycieczka do Warszawa sp makow