plansza partner partner

W niedzielę 28 maja br. w makowskim amfiteatrze po trzyletniej przerwie związanej z ograniczeniami spowodowanymi pandemią Covid 19, odbyła się kolejna - XXII edycja Makowskiej Majówki.Impreza tradycyjnie już rozpoczęła się kolorowym przemarszem przy akompaniamencie makowskiej orkiestry dętej  pod batutą dh Mariana Chmielewskiego, sprzed urzędu gminy do amfiteatru, gdzie odbyła się dalsza część imprezy, na którą złożyły się m.in. występy dzieci, grup paradnych i orkiestry dętej. W dalszej części wystąpiły gwiazdy muzyki disco polo tegorocznej Majówki – zespoły Freaky Boys i D-Bomb. W trakcie imprezy rozstrzygnięty został także konkurs przygotowany prze LGD Gniazdo, a makowscy muzycy orkiestry dętej wzbogacili się o dwa nowe puzony, które wręczyli im: Pan Paweł Sałek-Doradca Prezydenta RP i Pan Grzegorz Wojciechowski-Poseł na Sejm RP. W trakcie imprezy swoją książkę pt. „Przy progu” prezentowała Pani Cecylia Grzelka laureatka tegorocznej nagrody Sejmiku Województwa Łódzkiego w dziedzinie kultury. Można było również skosztować smakołyków, jakie serwowały panie ze stowarzyszenia Koła Gospodyń Wiejskich w Makowie. Nie zabrakło również atrakcji dla najmłodszych uczestników imprezy w Wesołym Miasteczku.