Kostek

Kostek

Kostek to młodziutki (ok 2 lat) nieco wystraszony psiak, który każdego dnia przełamuje się i zaczyna ufać ludziom. Nie sięga nawet do kolana, ma długie łapki, jest szczuplutki i bardzo prosi o dom. Kostek nie potrafi jeszcze chodzić na smyczy ale to kwestia czasu. Nie wchodzi w konflikty z innymi psami, jest pokojowo nastawiony do świata i ludzi.

 

Nodi

Nodi

Nodi to psiak o łagodnym usposobieniu, niedawno trafił do schroniska i nie jest mu łatwo w nowej dla niego rzeczywistości. Psiak powoli nabiera zaufania do człowieka, szelki i spacery jeszcze go stresują, ale widać już małe postępy w pracy wolontariuszy. Wierzymy że już niebawem będzie kroczył leśnymi ścieżkami merdając ogonem.

Sasza

Sasza

Sasza to młoda sunia, może mieć ok 3 lat. Trafiła do schroniska ze szczeniakami ale one już znalazły domy. Sasza nadal czeka. Sunia jest nieufna w stosunku do ludzi. Poszczekuje ze strachu ale kiedy przykucne przy niej i zawołam ją wówczas Sasza podchodzi zaciekawiona i próbuje nawiązać kontakt, choć strach nadal ja paraliżuje. Praca z sunią w warunkach domowych na pewno przyniesie efekty. Sasza to mała sunia, piękna, której zaufanie ktoś kiedyś nadszarpnął a my szukamy ludzi, którzy daszą odczuć suni, że jednak warto zaufać.

 Vega

 Vega

Vega to ok 4-5 letnia sunia. Trafiła do schroniska z interwencji. Była wystraszona a strach paraliżował ją na każdym kroku. Sunia bała się nawet spojrzeć na człowieka. Zaczęliśmy z nią pracować, pokazaliśmy, że warto zaufać, warto się otworzyć, warto pokochać.

Obecnie Vega bez problemu wychodzi na spacery, jest posłuszna i widać, że jest też gotowa oddać serce komuś naprawdę wyjątkowemu.

Cegła

Cegła

Psiak boi się smyczy, obroży, źle reaguje na głaskanie (to pewnie wynik strachu i tego co pies kiedyś musiał przeżyć). Nasi wolontariusze pracują z Cegłą ale wymaga to ogromnej cierpliwości i czasu. 

 

 Benek

Benek jest bardzo czystym psem także warunki domowe są dla niego jak najbardziej odpowiednie. Niestety nie toleruje innych samców. Benek powala wręcz swoim spojrzeniem. Ma piękną puszystą sierść i niesamowicie się cieszy na widok człowieka. Przykleja się jak rzep a odkleić się nie łatwo bo kto chciałby odkleić się od takiego wspaniałego i mądrego psa.

 

Leszek

Leszek to starszy psiak, ma ok 7-8 lat. Trafił do schroniska z bardzo poważnym urazem łapy. Istniało ryzyko, że łapkę trzeba będzie amputować ale dzięki opiece naszej pani weterynarz łapa zaczęła się pięknie goić. Teraz Leszek biega po całym schronisku i zaczął korzystać z chorej łapki.
Leszek kocha ludzi. Wita wszystkich w schronisku, rozdaje całusy i chce być głaskany. Toleruje suczki ale nie z każdym psem potrafi znaleźć wspólny język dlatego będziemy szukali dla Leszka domu bez innych samców.
Leszek to wspaniały pies, dużo doświadczył w życiu więc teraz przyszedł czas na wszystko to co dobre a nawet najlepsze. Dom z ogrodem, ciepłe posłanko przy łóżko swojego Pana lub Pani - to byłoby spełnienie marzeń Leszka. Leszek nie jest typem psa podwórkowego, uwielbia wylegiwać się na swoim posłaniu w pomieszczeniu.

 

Baranek

Baranek bardzo długo nie potrafił zaufać człowiekowi. Dowiedzieliśmy się, że po śmierci właściciela Baranek leżał przy swoim Panu i pilnował go. W schronisku potrzebowaliśmy dużo czasu aby psiak zaczął nam ufać. Udalo się. Baranek w końcu wyszedł z budy, dał się pogłaskać a od kilku miesięcy wychodzi na spacery na smyczy (to zasługa naszej wolontariuszki Eli). Baranek odzyskał radość życia. Psiak toleruje suczki ale i z psami potrafi się dogadać.

 Izydor

Izydor

Izydor to starszy psiak. Trafił do schroniska po śmierci właściciela wraz z 9 swoich kumpli. Przez długi czas psiak nie pozwolił do siebie podchodzić, upiornie szczekał ale nigdy nie zrobił nikomu krzywdy. Bał się smyczy, obroży w związku z czym spacery były w sferze marzeń. Boks okazał się niezbyt dobrym wyjściem z sytuacji dla Izydora. Psiak został przeniesiony na wybieg i nareszcie poczuł się swobodnie. Ania (pracownik schroniska) długo pracowała nad Izydorem. Z pomocą przyszła Dominika (przyszła behawiorystka) i udało się w końcu wyprowadzić Izydora na pierwszy spacer na smyczy. Psiak nie wiedział jak się odnaleźć w tej sytuacji. Nie wiedział czy się cieszyć, czy się bać, czy szczekać. Jak na pierwszy raz wyszło nadzwyczaj dobrze i choć zachowanie (mocno szczekliwe) Izydora odstrasza wiele osób to tak naprawdę ten psiak potrzebuje swojego człowieka, domu, w którym będzie kochany, potrzebuje cierpliwych ludzi, ciepłej budy i ogrodu do biegania. Najważniejszy jest jednak dla niego stały kontakt z człowiekiem, bez tego psiak nie będzie się rozwijał, nie będzie stawiał kroków naprzód a przecież w przypadku Izydora chodzi o pełną socjalizację i życie bez stresu.

 Empik

Empik

Empik to młody, mały psiak, bardzo pozytywnie nastawiony do świata i ludzi, toleruje inne psiaki. Empik będzie fantastycznym przyjacielem i czlonkiem rodziny. Potrafi chodzić na smyczy, pilnuje się opiekunów a kiedy poczuje, że jest ważny dla czlowieka wówczas okazuje swoją radość w cudowny sposób.

Daktzl

Daktyl

Daktyl to ok 5-letni psiak. Kiedy trafił do schroniska był wystraszony, z dystansem podchodził do ludzi a o spacerach nie było mowy. Co prawda udawało się założyć Daktylowi obrożę i smycz ale zaraz po tym Daktyl zaszywał się w budzie i nawet nie zamierzał nigdzie wychodzić. Kilka weekendów spędzonych z psiakiem i w końcu Daktyl wyszedł na swój pierwszy spacerek. Radość była ogromna, psiak skakał po opiekunach i cały czas pilnował się swojej koleżanki z boksu Dafne.
Daktyl szuka domu bez innych samców. To typ psa, który lubi kiedy człowiek zwraca na niego uwagę, przytula go, głaszcze. Daktyl będzie wiernym i oddanym przyjacielem.
Przed adopcją pies zostanie wykastrowany.

 

Vega

Vega to ok 4-5 letnia sunia. Trafiła do schroniska z interwencji. Była wystraszona a strach paraliżował ją na każdym kroku. Sunia bała się nawet spojrzeć na człowieka. Zaczęliśmy z nią pracować, pokazaliśmy, że warto zaufać, warto się otworzyć, warto pokochać.
Obecnie Vega bez problemu wychodzi na spacery, jest posłuszna i widać, że jest też gotowa oddać serce komuś naprawdę wyjątkowemu. Szukamy dla Vegi warunków domowych ponieważ sunia bez problemu przeskakuje ogrodzenia.

 

Flora

Flora to ok 8 letnia sunia. Flora jest wyjątkowo radosna, uśmiech nie znika z jej mordki. Sunia kocha ludzi, jest skoncentrowana na człowieku, za smaczki zrobi prawie wszystko. Flora potrafi chodzić na smyczy, obroża trochę ją stresuje ale szelki będą dla niej idealnym rozwiązaniem.
Flora jest tolerancyjnym psem, posłusznym, mądrym i zawsze uśmiechniętym. Ideał? Naszym zdaniem TAK!
Flora bardzo źle znosi warunki boksowe i zamknięcie dlatego szukamy dla niej domu, w którym będzie miała codzienne długie spacer a przede wszystkim opiekę weterynaryjną ponieważ zaczyna troszeczkę podupadać na zdrowiu.

 

Marysia

Marysia to ok 6 letnia sunia. Trafił do schroniska po śmierci właściciela wraz z 9 innymi psami. Marysia dość szybko zaufała, nauczyła się chodzić na smyczy i odzyskała radość życia. Marysia to energia, rozdaje buziaki a zrobienie jej zdjęć to naprawdę wyczyn. Marysia toleruje psy i suki. Będzie idealnym psem domowym.

 

 Lucek i Julek

 Lucek to starszy psiak, obecnie nie szukamy dla niego domu ponieważ pies jest bardzo chory i najprawdopodobniej weterynarz podejmie decyzję o eutanazji. Julek to nasz psi staruszek, ma ponad 11 lat. Osoby, które zna toleruje ale do obcych nie chce podchodzić i wtedy zaczyna bardzo szczekać. Dobry dom i doświadczeni ludzie byliby idealni dla Julka. Psiak potrzebuje diagnostyki ponieważ stan jego zdrowia powoli zaczyna się pogarszać.

 

Nixon

Nixon to ok 5 letni psiak, bardzo energiczny, żywiołowy i niestety nie tolerujący innych psów i suk. W stosunku do człowieka przyjaźnie nastawiony ale niestety przeskakuje ogrodzenia.

 Emil

Emil

 Dakar

Dakar

 Harold

Harold

 Kent

Kent

 

 Smart

Smart