Gminne Obchody Dnia Babci i Dziadka Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Gminny Dzień Babci i Dziadka

>>>GALERIA<<<

Już od wielu lat w kalendarzu uroczystości Szkoły Podstawowej im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Makowskiej ważne miejsce zajmuje Dzień Babci i Dziadka. To chwile niezwykłe, pełne uśmiechów, wzruszeń i radości. W tym roku Gminne Obchody Dnia Babci i Dziadka świętowaliśmy 20 stycznia 2018 r. Uroczystość odbyła się w sali OSP w Woli Makowskiej. Gospodarzami tego wyjątkowego święta byli: Jerzy Stankiewicz- wójt Gminy Maków oraz Elżbieta Kamińska - dyr. szkoły w Woli Makowskiej. Oprócz licznie przybyłych dziadków uroczystość zaszczycili swoją obecnością m.in.:  Dariusz Kuleta - przewodniczący Rady Gminy Maków, Mirosława Górska – skarbnik Urzędu Gminy w Makowie, radni wsi Wola Makowska: Marian Trojan i Marcin Kujawiak i przedstawiciele lokalnych organizacji.

Podczas uroczystości uczniowie - młodzi artyści zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie, wokalne, taneczne i aktorskie przygotowane pod czujnym okiem wychowawców i nauczycieli. Z przejęciem odtwarzali powierzone role, a czcigodni goście ze wzruszeniem odbierali czułe słowa skierowane pod ich adresem.  Okolicznościowymi wierszami, piosenkami, tańcem, śpiewem i spektaklami baśniowymi wprowadzono wszystkich w radosny i wzruszający nastrój. Utwory literackie, piosenki i życzenia wyrażały miłość i szacunek dla babć i dziadków, ciepło i dobroć, które wnukowie otrzymują od nich każdego dnia. Dziadkowie gorąco oklaskiwali występy młodych artystów i  byli dumni ze swoich wnuków.  
Atmosfera uroczystości była wesoła i rodzinna. Miło było popatrzeć na integrację pokoleń i po raz kolejny doświadczyć, jak ważni są dla nas seniorzy rodu. Uroczystość Dnia Babci i Dziadka to doskonała okazja do wzmocnienia więzi międzypokoleniowej.  Mamy nadzieję, że dzień ten na długo pozostanie w pamięci zarówno dzieci jak i dziadków.
Składamy serdeczne podziękowania wszystkim, a szczególnie rodzicom którzy przygotowywali tę uroczystość.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian
 
Psy do adocji
 

Spacer

Wirtualny spacer

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAkówDąbrowice

Wywóz odpadów

 

2018

 

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości