MAKOWSCY GIMNAZJALIŚCI POMAGAJĄ I ZWYCIĘŻAJĄ !!! Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
W makowskim Gimnazjum od kilku lat prężnie działa Szkolne Koło Wolontariatu. Nasza młodzież pod opieką p. Moniki Seroczyńskiej ( a od tego roku szkolnego również p. Magdaleny Rechnio) podejmuje różnorodne działania pomocowe i organizuje akcje charytatywne.  Wolontariuszki: Karolina Różycka  i Weronika Stępniak wzięły udział w Konkursie Wiedzy o Wolontariacie zorganizowany przez Hospicjum im. Anny Olszewskiej oraz Szkolny Klub Wolontariatu z Gimnazjum nr 2 w Skierniewicach.  Drużyna została laureatem 3 miejsca i zdobyła cenną nagrodę rzeczową – drukarkę!
Konferencja
Makowskie Gimnazjum zostało zaproszone do udziału w konferencji zorganizowanej przez Państwową Wyższą Szkołę Zawodową w Skierniewicach. Międzynarodowe spotkanie miało miejsce 8 grudnia i przebiegało pod hasłem Wielowymiarowość Kształcenia Ustawicznego. Gimnazjum, jako  Szkoła Odkrywców Talentów  oraz zdobywca tytułu  Mistrza Odkrywania Talentów (Ośrodek Rozwoju Edukacji w Warszawie – 2014 r.), od lat prowadzi systemowe działania mające na celu odkrywanie, wspieranie i promowanie uzdolnień uczniów.
Koordynatorkami działań są: p. Hanna Głuszek ( nauczycielka matematyki, autorka Szkolnego Systemu Wspierania Uzdolnień oraz innowacji programowo- metodycznej „ Matematyka piękna i użyteczna”) i p. Renata Wójcik (nauczycielka języka polskiego, autorka programu „ W życiu… i w teatrze”, opiekunka koła teatralnego i pomysłodawczyni międzyszkolnego przeglądu teatrów  - Teatrozjady).
Gimnazjum na konferencji reprezentowały: p. Monika Stań i p. Monika Seroczyńska. W swoim wystąpieniu przedstawiły wpływ kształcenia ustawicznego nauczycieli na rozwój zainteresowań i talentów uczniów.
Udział w tym prestiżowym wydarzeniu jest dla makowskiego Gimnazjum wyróżnieniem i docenieniem prawie 20 letniej pracy Szkoły. Jesteśmy dumni, że  z  naszego doświadczenia czerpać będą inni, a nasze dobre praktyki ułatwią odkrywanie i wspieranie młodych talentów!
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian
 
Psy do adocji

Spacer

Wirtualny spacer
 
warto wiedziec

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAkówDąbrowice

Wywóz odpadów

 

2018

 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość