SP Słomków-Dzień Edukacji Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

SP Słomków

>>>GALERIA<<<

13 października 2017r. w Szkole Podstawowej w Słomkowie odbyła się uroczysta akademia z okazji Dnia Edukacji Narodowej połączona ze ślubowaniem i pasowaniem na czytelnika uczniów klasy I. Wszystkich licznie zebranych na sali gimnastycznej gości w osobie wójta gminy Maków pana Jerzego Stankiewicza, uczniów, rodziców i nauczycieli  powitała pani dyrektor Barbara Dziuda.

Ślubowanie uczniów klasy I to bardzo ważne wydarzenie nie tylko dla najmłodszych, ale również dla ich rodziców. Pierwszoklasistów, którzy tego dnia byli odświętnie ubrani i bardzo przejęci, niezwykle ciepło powitali starsi koledzy i koleżanki. Zanim najmłodsi uczniowie złożyli ślubowanie, zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne przed zgromadzoną publicznością, za co otrzymali gromkie brawa. Aplauz potwierdził, że dzieci są wspaniale przygotowane i mogą złożyć ślubowanie. Po tak uroczystej chwili aktu pasowania pierwszaków na uczniów Szkoły Podstawowej w Słomkowie dokonał pan wójt gminy Maków. Na pamiątkę tego wydarzenia wychowawczyni kl. I Barbara Dziuda wręczyła wszystkim pamiątkowe dyplomy, legitymacje szkolne   oraz drobne upominki.
Kolejnym punktem programu było pasowanie na czytelnika uczniów klasy I. Celem tej części uroczystości było zachęcenie najmłodszych uczniów do korzystania z biblioteki szkolnej, rozwijanie zainteresowań czytelniczych oraz nawyku i potrzeby czytania, a także dbałości o książki. Uczniowie z klasy V i VI zaprezentowali przedstawienie pt. „Nasi baśniowi przyjaciele” nad którego oprawą sceniczną czuwały panie M. Wach i E. Wesołowska. Pierwszoklasiści mieli okazję przenieść się w zaczarowany świat baśni i poznać baśniowych bohaterów: krasnoludków, Babę Jagę, Kopciuszka, Śnieżkę, Czerwonego Kapturka, królewicza, smoka czy Kota w butach. Wymienione postaci zachęcały pierwszaków do odkrywania i poszanowania świata książki. Następnie najmłodsi złożyli uroczyste przyrzeczenie i zostali przyjęci w poczet czytelników biblioteki szkolnej. Na pamiątkę otrzymali książeczki do czytania i zakładki do książek.
Ostatnim punktem programu było złożenie nauczycielom życzeń z okazji Dnia Nauczyciela w postaci wierszy i piosenek przez wszystkich uczniów.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian
 
Psy do adocji
 

Spacer

Wirtualny spacer

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAkówDąbrowice

Wywóz odpadów

 

2018

 

Gościmy