Lekcja przyrody w Sadzie Doświadczalnym Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Wycieczka

>>>GALERIA<<<

17 października 2017 roku uczniowie klas V-VII uczestniczyli w niecodziennej lekcji, w gościnnych progach Instytutu Ogrodnictwa w Sadzie Doświadczalnym w Dąbrowicach. Spotkanie odbyło się w ramach cyklu spotkań z ciekawymi ludźmi, w ramach programu popularyzacji wiedzy na temat specyfiki pracy w różnych zawodach. W wyprawie rowerowej towarzyszyły uczniom p. Ewa Krawiec, p. Aneta Małczak i p. Anna Dąbrowska.

Lepszej pogody uczestnicy wycieczki nie mogli sobie wymarzyć. Złota polska jesień ukazała swe piękno - bogactwo barw i obfitość soczystych owoców. Przewodnik naszej wycieczki – mgr Adam Krawiec, kierownik Sadu i pracownik Instytutu – podzielił się z uczniami swoją szeroką wiedzą i doświadczeniem. W niezwykle ciekawy sposób opowiedział o tajnikach przechowywania owocóww chłodniach, zademonstrował systemy nawodnieniowe stosowane w uprawach owoców, a także nowoczesne maszyny sadownicze wraz z praktyczną stroną ich wykorzystania w pracach sadowniczych. Najwięcej emocji wzbudziły poletka doświadczalne, gdzie uczniowie mogli obejrzeć nowe, mało znane gatunki owoców m. in. jagodę kamczacką, żurawinę wielkoowocową, winorośl, derenia jadalnego, actinidię/ mini kiwi/ .
Bezpośredni kontakt z przyrodą podczas lekcji w terenie, rozbudził zainteresowania uczniów, pozostawił niezapomniane wrażenia i przyczynił się do łatwiejszego przyswojenia  nowej wiedzy. Skosztowanie soczystych, pełnych witamin jabłek prosto z sadu wzmocniło również świadomość znaczenia zdrowego odżywiania. Dzięki uprzejmości kierownictwa Sadu, uczniowie naszej Szkoły również na co dzień korzystają z dostępu do świeżych owoców.
Serdeczne podziękowania kierujemy na ręce pana mgr Adama Krawca, za profesjonalne przekazanie cennej wiedzy o specyfice pracy w Sadzie Doświadczalnym, za pasję zawodową, dzielenie się doświadczeniem i cierpliwość  w udzielaniu odpowiedzi na liczne zapytania młodzieży szkolnej.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian
 
Psy do adocji
 

Spacer

Wirtualny spacer

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAkówDąbrowice

Wywóz odpadów

 

2018

 

Gościmy