Nowy rok szkolny w Gminie Maków Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Ponad 740 uczniów i blisko 80 nauczycieli rozpoczęło w Gminie Maków nowy rok szkolny. Koniec wakacyjnej przerwy to także koniec intensywnych prac remontowych, które były prowadzone w makowskich placówkach oświatowych.
Remont sali gimnastycznej, konserwacja placów zabaw, przebudowa łazienek, malowanie sal dydaktycznych, naprawa funkcjonującego sprzętu uczniowskiego, zakup nowego wyposażenia – to tylko niektóre zadania, jakie zostały wykonane w makowskich szkołach w czasie wakacji. Łącznie na ten cel gmina przeznaczyła 110 tys. złotych. Nowy rok szkolny to także wyzwania związane z reformą oświaty. Intensywne prace w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół pozwoliły spokojnie przejść przez okres zmian. Dostosowano szkoły do nowego ustroju szkolnego oraz do wymogów nowej podstawy programowej. Dołożono wszelkich starań aby jak najłagodniej przebrnąć przez proces zmian -żaden z nauczycieli w Gminie Maków nie stracił pracy w związku z reformą edukacji.
Zakres najważniejszych prac remontowych obejmował m.in.:
- remont Sali gimnastycznej /malowanie ścian, i sufitu, korytarzy, cyklinowanie i malowanie parkietu/ przy Szkole Podstawowej w Makowie,
- gruntowny remont łazienek (wymiana glazury, terakoty, montaż nowoczesnych kabin) w Szkole Podstawowej w Pszczonowie,
- malowanie sal dydaktycznych i bibliotecznych w szkołach,
- konserwację i naprawę urządzeń na placach zabaw,
- modernizację oświetlenia w szkołach,
- wymianę wykładzin w szkolnych salach,
- przeniesienie szkolnej biblioteki z gruntownym remontem pomieszczeń  w Szkole Podstawowej w Makowie i w Gminnym   Przedszkolu,
- naprawę wyposażenia i sprzętu uczniowskiego,
 
Wszystkim społecznościom szkolnym, uczniom, nauczycielom, rodzicom oraz środowiskom pracującym na rzecz edukacji życzymy dobrego nowego roku szkolnego 2017/2018.


 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian

Spacer

Wirtualny spacer
 
warto wiedziec

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAków

Wywóz odpadów

 

Wywóz odpadów 2017

 

Gościmy

Odwiedza nas 2 gości