Dofinansowanie na realizację małych projektów Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
logo
Prace Pszczonów

W dniu 6 lipca 2017 r. Wójt Gminy Maków podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim  Województwem Łódzkim na realizację zadania pn. „Poprawa ładu przestrzennego sołectwa Pszczonów ”. Całkowita wartość projektu to 12 940  zł, z czego  5 000,00zł dofinansowania w postaci dotacji celowych na realizację małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich.
Celem projektu jest poprawa ładu przestrzennego wsi Pszczonów poprzez modernizację i udoskonalenie krajobrazu otaczającego Świetlice Wiejską przy OSP w Pszczonowie będącego centrum i wizytówką miejscowości. W ramach projektu zostanie również połączony plac otaczający budynek Świetlicy oraz altana która znajduję się przy pobliskich stawach.

W dniu 6 lipca 2017 r. Wójt Gminy Maków podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim  Województwem Łódzkim na realizację zadania pn. „Kulinarne łączenie pokoleń wsi Dąbrowice”. Całkowita wartość projektu to 10 360,00  zł, z czego  5 000,00zł dofinansowania w postaci dotacji celowych na realizację małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich.
Celem projektu jest stworzenie warunków do działania i rozwoju sołectwa Dąbrowice poprzez pobudzenie aktywności społeczności lokalnej i promowanie tradycyjnych produktów regionalnych. Będzie to możliwe dzięki zorganizowaniu przestrzeni spotkań dla mieszkańców wsi w szczególności młodych ludzi, którzy chcieliby mieć możliwość organizacji cyklicznych spotkań oraz wymiany doświadczeń ze starszymi mieszkańcami wsi m.in. w zakresie kuchni regionalnej .

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian
 
Psy do adocji
 

Spacer

Wirtualny spacer

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAkówDąbrowice

Wywóz odpadów

 

2018

 

Gościmy