Edukacja ekologiczna w Gminnym Przedszkolu w Makowie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

 

Przedszkole

 

Nazwa zadania: „Edukacja ekologiczna w Gminnym Przedszkolu w Makowie”
Wartość ogólna zadania: 15 460,00 zł
Wysokość dofinansowania z środków WFOŚiGW w Łodzi: 13 121,00 zł
Zakres projektu: W ramach projektu w roku szkolnym 2016/2017 w makowskim przedszkolu odbyły się wycieczki, bale, teatrzyki oraz konkursy o tematyce zdrowego odżywiania i promowania żywności ekologicznej. W projekcie wzięły udział wszystkie dzieci z Gminnego Przedszkola w Makowie.
Zakupione zostały makaty, które posłużyły całorocznie jako pomoce dydaktyczne, wykorzystywane podczas zajęć dydaktycznych oraz jako dekoracja sali. Dzieci w dowolnej chwili mogły bliżej przyjrzeć się elementom makatek i utrwalić swoją wiedzę na temat owoców i warzyw, a także produktów zdrowego żywienia.
Udział w szeroko zakrojonej akcji edukacyjnej pozwolił wykształcić w najmłodszych dzieciach  zdrowe podejście do odżywiania, co pozwoliło przeciwdziałać problemom zdrowotnym dzieci, otyłości i powikłaniom jakie może wnieść w ich życie. Dzięki edukacji ekologicznej w przedszkolu wspieramy najmłodszą część naszego lokalnego społeczeństwa, przez co chcemy wywrzeć pozytywny wpływ na przyszłość naszych dzieci.
Głównymi celami tego projektu było kształtowanie świadomości konieczności spożywania warzyw i owoców, nazywanie i rozróżnianie produktów jadalnych, niejadalnych i szkodliwych dla zdrowia oraz zdobywanie wiedzy praktycznej i teoretycznej na temat zdrowego odżywiania.

Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu  ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Edukacja ekologiczna w Gminnym Przedszkolu w Makowie”

 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian
 
Psy do adocji
 

Spacer

Wirtualny spacer

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAkówDąbrowice

Wywóz odpadów

 

2018

 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość