Przyrodnicze sukcesy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Przyrodnicze sukcesy

5 czerwca 2017 r. uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatów: skierniewickiego, rawskiego, brzezińskiego i łowickiego rywalizowali w etapie okręgowym XIII Turnieju Wiedzy Przyrodniczej Szkolnych Kół Ligi Ochrony Przyrody. Do finałowych zmagań z wiedzy przyrodniczej i ochrony środowiska przystąpiło łącznie ponad 60 uczestników. Po kilkumiesięcznych przygotowaniach i pokonaniu kolejnych etapów konkursu, uczestnicy zmierzyli się w rozgrywce finałowej. Wymagała ona wiedzy praktycznej z zakresu rozpoznawania  gatunków drzew i krzewów, ekologii i ochrony środowiska oraz ogólnoprzyrodniczej wiedzy programowej.

Należało wykazać się również znajomością artykułów  z czasopisma „Przyroda Polska” oraz historii Ligi Ochrony Przyrody. Laureatami turnieju zostali reprezentanci Szkoły Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach - Zofia Boryna i Bartłomiej Łukaszewicz (uczniowie klasy VI) – uzyskując najwyższą liczbę punktów spośród wszystkich uczestników. Wraz z zaszczytnym tytułem, laureaci otrzymali również atrakcyjne nagrody m.in. tablety, sprzęt elektroniczny, albumy przyrodnicze, książki i pamiątkowe dyplomy. Dodatkową atrakcję stanowiły zajęcia terenowe w lesie i szkółce leśnej Nadleśnictwa Skierniewice, przeprowadzone przez leśnika pana Kamila Czecha , a także wspólne ognisko.
To nie jedyne sukcesy przyrodnicze uczniów naszej szkoły w tym roku szkolnym. Oliwier Strug (uczeń klasy V) zdobył wyróżnienie w konkursie pod hasłem ,,Literatura zaklęta w leśnych wersach" za wiersz pt. ,, Poranek", a jego klasowy kolega Jędrzej Łukaszewicz wyróżnienie na etapie okręgowym
w konkursie pod hasłem ,,Mój las" za pracę ,,Drzewo i jego funkcje w przyrodzie".   
Wszystkim laureatom serdecznie gratulujemy i życzymy dalszych sukcesów.
Opiekunami Szkolnego Koła LOP są nauczyciele przyrody - dyr. szkoły p. Ewa Krawiec i p. Aneta Małczak.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian
 
Psy do adocji
 

Spacer

Wirtualny spacer

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAkówDąbrowice

Wywóz odpadów

 

2018

 

Gościmy