Leśne figle w Miejskiej Kniei w Makowie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Leśne figle w Miejskiej Kniei w Makowie

>>>GALERIA<<<

7 czerwca 2017 makowskie przedszkolaki były na wycieczce w Miejskiej Kniei w Makowie. Wyjazd ten został zaplanowany w ramach projektu „Promowanie żywności ekologicznej oraz zasad zdrowego żywienia”, który realizowany jest w przedszkolu w ramach pozyskanych środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Naszą przygodę z Panią Kasią zaczęliśmy od warsztatów pt. „Od nasiona do rośliny”. Warsztat, w którym dzieci zapoznały się z nasionami słonecznika i dyni. Mogły je posmakować, powąchać, a następnie samodzielnie je zasadzić w specjalnie przygotowanej doniczce.

Dzieci dowiedziały się po co przyroda stwarza nasiona, w jaki sposób nasiona się przemieszczają, ile nasion rodzi dąb. Kolejnym punktem programu było ugniatania ciasta, a potem pieczenie podpłomyczków, które przedszkolakom bardzo smakowały. Po warsztatach kulinarnych dzieci udały się na mały poczęstunek: kompot, owocowe herbatki, domowe ciasto. Kolejną atrakcją były warsztaty pt. „Las, wspaniały plac zabaw” dzięki dzieci zapoznały się
z podstawowymi zasadami zachowania się w lesie. Dowiedziały się jak dbać o przyrodę: rośliny, zwierzęta i ludzi, rośnie drzewo, a także przy okazji zabaw poszerzyły i utrwaliły sobie wiadomości na  temat zwierząt i roślin polskich, a także zasad zdrowego żywienia i odżywiania z wykorzystaniem różnorodnych ziół i darów przyrody znajdujących się w środowisku lokalny.
 
« poprzedni artykuł   następny artykuł »
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian
 
Psy do adocji
 

Spacer

Wirtualny spacer

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAkówDąbrowice

Wywóz odpadów

 

2018

 

Gościmy