Aktualności
Informacja Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Świadczenia GOPS
okres zasiłkowy 2017/2018


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie informuje, że od 1 sierpnia 2017 r. będą przyjmowane wnioski na: świadczenie wychowawcze z rządowego Programu „Rodzina 500+”, świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz świadczenia rodzinne na okres zasiłkowy 2017/2018.
Wnioski będzie można składać osobiście w siedzibie Ośrodka, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet: za pomocą bankowości elektronicznej, PUE ZUS, ePUAP oraz portalu empatia.mrpips.gov.pl.
Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Ośrodka lub pod numerem telefonu 46 831-22-90 w godzinach od 8 do 16.
 
 
 
Dofinansowanie na realizację małych projektów Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Prace Pszczonów

W dniu 6 lipca 2017 r. Wójt Gminy Maków podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim  Województwem Łódzkim na realizację zadania pn. „Poprawa ładu przestrzennego sołectwa Pszczonów ”. Całkowita wartość projektu to 12 940  zł, z czego  5 000,00zł dofinansowania w postaci dotacji celowych na realizację małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich.
Celem projektu jest poprawa ładu przestrzennego wsi Pszczonów poprzez modernizację i udoskonalenie krajobrazu otaczającego Świetlice Wiejską przy OSP w Pszczonowie będącego centrum i wizytówką miejscowości. W ramach projektu zostanie również połączony plac otaczający budynek Świetlicy oraz altana która znajduję się przy pobliskich stawach.

W dniu 6 lipca 2017 r. Wójt Gminy Maków podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim  Województwem Łódzkim na realizację zadania pn. „Kulinarne łączenie pokoleń wsi Dąbrowice”. Całkowita wartość projektu to 10 360,00  zł, z czego  5 000,00zł dofinansowania w postaci dotacji celowych na realizację małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich.
Celem projektu jest stworzenie warunków do działania i rozwoju sołectwa Dąbrowice poprzez pobudzenie aktywności społeczności lokalnej i promowanie tradycyjnych produktów regionalnych. Będzie to możliwe dzięki zorganizowaniu przestrzeni spotkań dla mieszkańców wsi w szczególności młodych ludzi, którzy chcieliby mieć możliwość organizacji cyklicznych spotkań oraz wymiany doświadczeń ze starszymi mieszkańcami wsi m.in. w zakresie kuchni regionalnej .

 
IX Obóz Muzyczny Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Obóz muzyczny

>>>GALERIA<<<

W tym roku  po raz dziewiąty wystartował obóz muzyczny organizowany wspólnie przez Urząd Gminy Maków i Orkiestrę Dętą OSP Maków. W dniach od 16 do 24 lipca grupa 50 dzieci i młodzieży wraz z instruktorami  wypoczywała w ośrodku "Uroczysko" w malowniczej miejscowości Zwierzyń położonej w dolinie Sanu.

Czytaj całość
 
Informacja Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Informacja o przystąpieniu do  sporządzenia uproszczonych planów urządzenia lasów

Wójt Gminy Maków informuje mieszkańców wsi: Dąbrowice, Jacochów, Krężce, Maków, Pszczonów, Sielce, Słomków, Święte Nowaki, Święte Laski, Wola Makowska o podpisaniu umowy między Powiatem Skierniewickim a Agencją CEZAR Piotrkowicz Spółka Jawna z siedzibą w Mińsku Mazowieckim, 05-300 Mińsk Mazowiecki, ul. Boczna 28, na wykonanie uproszczonych planów urządzenia lasów określających zadania z zakresu gospodarki leśnej na okres 10 lat.
W związku z powyższym informujemy, że na terenie wyżej wymienionych obrębów prowadzone będą prace urządzeniowe w lasach niestanowiących własności Skarbu Państwa, związane z przygotowaniem przedmiotowych dokumentów. O terminie prowadzenia prac urządzeniowych w terenie Wykonawca powiadomi sołtysów poszczególnych wsi.

Jednocześnie informujemy, że zgodnie z art. 21 ust. 4 ustawy o lasach projekty uproszczonych planów urządzenia lasów dla lasów położonych w wyżej wymienionych obrębach zostaną wyłożone do publicznego wglądu, na okres 60 dni, w siedzibie urzędu gminy.

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 9 - 16 z 556
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian

Spacer

Wirtualny spacer
 
warto wiedziec

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAków

Wywóz odpadów

 

Wywóz odpadów 2017

 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość