Aktualności
Edukacja ekologiczna w Gminnym Przedszkolu w Makowie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

 

Przedszkole

 

Nazwa zadania: „Edukacja ekologiczna w Gminnym Przedszkolu w Makowie”
Wartość ogólna zadania: 15 460,00 zł
Wysokość dofinansowania z środków WFOŚiGW w Łodzi: 13 121,00 zł
Zakres projektu: W ramach projektu w roku szkolnym 2016/2017 w makowskim przedszkolu odbyły się wycieczki, bale, teatrzyki oraz konkursy o tematyce zdrowego odżywiania i promowania żywności ekologicznej. W projekcie wzięły udział wszystkie dzieci z Gminnego Przedszkola w Makowie.
Zakupione zostały makaty, które posłużyły całorocznie jako pomoce dydaktyczne, wykorzystywane podczas zajęć dydaktycznych oraz jako dekoracja sali. Dzieci w dowolnej chwili mogły bliżej przyjrzeć się elementom makatek i utrwalić swoją wiedzę na temat owoców i warzyw, a także produktów zdrowego żywienia.
Udział w szeroko zakrojonej akcji edukacyjnej pozwolił wykształcić w najmłodszych dzieciach  zdrowe podejście do odżywiania, co pozwoliło przeciwdziałać problemom zdrowotnym dzieci, otyłości i powikłaniom jakie może wnieść w ich życie. Dzięki edukacji ekologicznej w przedszkolu wspieramy najmłodszą część naszego lokalnego społeczeństwa, przez co chcemy wywrzeć pozytywny wpływ na przyszłość naszych dzieci.
Głównymi celami tego projektu było kształtowanie świadomości konieczności spożywania warzyw i owoców, nazywanie i rozróżnianie produktów jadalnych, niejadalnych i szkodliwych dla zdrowia oraz zdobywanie wiedzy praktycznej i teoretycznej na temat zdrowego odżywiania.

Projekt został zrealizowany dzięki dofinansowaniu  ze środków Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi w ramach konkursu „Edukacja ekologiczna w Gminnym Przedszkolu w Makowie”

 
Zakończenie roku szkolnego w Gimnazjum Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Zakończenie roku

W Gimnazjum Świętego Wojciecha odbyła się uroczystość pożegnania uczniów klas trzecich połączona z podsumowaniem pracy Szkoły w roku szkolnym 2016/2017. W uroczystości udział wzięli: Wójt Gminy - Jerzy Stankiewicz, Dyrektor Gminnego Zespołu Ekonomiczno – Administracyjnego Szkół – Jolanta Zarzycka – Karda oraz rodzice. Bogaty program uroczystości rozpoczęła prezentacja osiągnięć naukowych naszych uczniów (średnia ocen poszczególnych klas, wyniki egzaminu gimnazjalnego w klasach trzecich, uczniowie z najwyższą średnią, osiągnięcia artystyczne oraz sportowe). Kolejnym punktem programu było podsumowanie konkursu o Puchar Dyrektora Szkoły. Tym razem miła niespodzianka czekała uczniów klasy II a, gdyż to właśnie oni zdobyli pierwsze miejsce i z rąk Pani Dyrektor otrzymali  „Wiosło Świętego Wojciecha”, a także czek na 200 zł.

Czytaj całość
 
100 LAT OSP MAKÓW Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

100 lat osp maków

>>>GALERIA<<<

 
II Makowska Noc Świętojańska Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Noc Świętojańska

>>>GALERIA<<<

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 73 - 80 z 607
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian
 
Psy do adocji

Spacer

Wirtualny spacer
 
warto wiedziec

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAkówDąbrowice

Wywóz odpadów

 

Wywóz odpadów 2017

 

Gościmy