Aktualności
Warsztaty etnograficzne Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Warsztaty etnograficzne  W dniu 28 grudnia po raz kolejny w Filii Bibliotecznej w Pszczonowie odbyły się warsztaty etnograficzne, których tematem była wycinanka łowicka. W warsztatach udział wzięli uczniowie ze szkoły w Pszczonowie. Pod kierunkiem Pani Hanny Skrzydło wykonały bardzo ładną wycinankę noszącą nazwę klapok, portki lub tasiemka. Wycinankę można oglądać w bibliotece.
Czytaj całość
 
Kolędnicy w urzędzie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
W pierwszy poświąteczny dzień pracy, świąteczną Bożonarodzeniową  atmosferę w naszym urzędzie uświetniła wizyta Kolędników. W role tradycyjnych postaci Króla Heroda, Śmierci, Turonia , Aniołów i wielu innych wcielili się uczniowie klasy IV makowskiej podstawówki pod opieką wychowawcy Pana Wojtka Żelaźnickiego oraz  mamy dwójki uczestników przedstawienia Pani Agnieszki Domiza.

Czytaj całość
 
Być może indziej są Ziemie piękniejsze, lecz ... Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
moja Ojczyzna  W związku z edukacją regionalną – dziedzictwo kulturowe w regionie corocznie w Szkole Podstawowej im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Makowskiej organizowane są wyjazdy po regionie Mazowsza. Uczniowie zwiedzili już Żelazową Wolę, Sromów, Rogów, Nieborów, zabytki Skierniewic i Makowa. 
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 601 - 608 z 636
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian
 
Psy do adocji
 

Spacer

Wirtualny spacer

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAkówDąbrowice

Wywóz odpadów

 

2018

 

Gościmy