Aktualności
Warsztaty etnograficzne Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Warsztaty etnograficzne  W dniu 28 grudnia po raz kolejny w Filii Bibliotecznej w Pszczonowie odbyły się warsztaty etnograficzne, których tematem była wycinanka łowicka. W warsztatach udział wzięli uczniowie ze szkoły w Pszczonowie. Pod kierunkiem Pani Hanny Skrzydło wykonały bardzo ładną wycinankę noszącą nazwę klapok, portki lub tasiemka. Wycinankę można oglądać w bibliotece.
Czytaj całość
 
Kolędnicy w urzędzie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
W pierwszy poświąteczny dzień pracy, świąteczną Bożonarodzeniową  atmosferę w naszym urzędzie uświetniła wizyta Kolędników. W role tradycyjnych postaci Króla Heroda, Śmierci, Turonia , Aniołów i wielu innych wcielili się uczniowie klasy IV makowskiej podstawówki pod opieką wychowawcy Pana Wojtka Żelaźnickiego oraz  mamy dwójki uczestników przedstawienia Pani Agnieszki Domiza.

Czytaj całość
 
Być może indziej są Ziemie piękniejsze, lecz ... Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
moja Ojczyzna  W związku z edukacją regionalną – dziedzictwo kulturowe w regionie corocznie w Szkole Podstawowej im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Makowskiej organizowane są wyjazdy po regionie Mazowsza. Uczniowie zwiedzili już Żelazową Wolę, Sromów, Rogów, Nieborów, zabytki Skierniewic i Makowa. 
Czytaj całość
 
Unijne dofinansowanie na przydomowa oczyszczalnie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

 

Dofinansowanie

 

W dniu 09.011.2011 r. Wójt Gminy Maków Jerzy Stankiewicz podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Maków. W ramach projektu wybudowanych zostanie 157 oczyszczalni na terenie Gminy.
Wartość projektu to 2 200 000,00 zł natomiast dofinansowanie z  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich to kwota 1 347 000,00 zł
Do realizacji zadania zamierzamy przystąpić wiosną 2012 r.

Uzyskanie dofinansowania przez naszą gminę na przydomowe oczyszczalnie ścieków jest kolejnym wielkim krokiem po kolektorach słonecznych  w inwestowanie w ochronę środowiska i dbałość o jakość życia naszych mieszkańców.

 

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 569 - 576 z 603
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian
 
Psy do adocji

Spacer

Wirtualny spacer
 
warto wiedziec

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAkówDąbrowice

Wywóz odpadów

 

Wywóz odpadów 2017

 

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości