Aktualności
Jubileusz 65 lecia Orkiestry Dętej OSP Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
65 lat orkiestry osp

 >>>GALERIA<<<

W dniu 10 listopada br. odbyła się uroczystość jubileuszu 65 lecia istnienia makowskiej orkiestry Dętej OSP. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Świętą w intencji Jubilatki, którą w makowskim kościele pw. Św.Wojciecha odprawił Ksiądz Prałat Stanisław Ciąpała.

Czytaj całość
 
Przegląd sprzętu w OSP Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Przegląd OSP  W dniu 25 października br. w jednostkach OSP naszej Gminy działających w strukturach Krajowego Systemu Ratowniczo Gaśniczego (Dąbrowice, Krężce, Maków) przeprowadzone zostały coroczne przeglądy sprzętu silnikowego znajdującego się na ich wyposażeniu pod kątem sprawności i przygotowania do okresu zimowego. Kontrolę przeprowadził zespół kontrolny z Komendy Miejskiej PSP w Skierniewicach w obecności Komendanta Gminnego Związku OSP.
Przeglądy wykazały, że samochody pożarnicze oraz pozostały sprzęt silnikowy (pilarki spalinowe, agregaty oświetleniowe, motopompy itp.) znajdujący się pod opieką kierowców konserwatorów OSP, jest sprawny i właściwie przygotowany do okresu zimowego.

 
III Turnieju ORLIKA-Torwar 2012 Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Minister Mucha

W sobotę 13 października 2012 r. na Warszawskim Torwarze 28 uczniów ze Szkoły Podstawowej w Makowie i Dąbrowicach kibicowało drużynom biorącym udział w Finale III Turnieju Orlika o Puchar Premiera Donalda Tuska. Podczas imprezy Wójt Jerzy Stankiewicz odebrał nagrodę za zajęcie pierwszego miejsca w konkursie „Moje Euro na Orliku” w województwie łódzkim, którą wręczyła pani Minister Sportu i Turystyki – Joanna Mucha. Dodatkową atrakcją dla dzieci było zwiedzanie stadionu Legii Warszawa.
 
BIBLIOTEKA PRZEDSZKOLAKOM Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
W dniu 15 X 2012 r. na zaproszenie  Gminnej Biblioteki w Makowie,w Szkole Podstawowej w Słomkowie gościli aktorzy Studia Małych Form Teatralnych ART-RE z Krakowa. Dzieci obejrzały przedstawienie pt.,,Wilk i zając”, które jest adaptacją znanego rosyjskiego filmu animowanego. Zabawy i śmiechu było co niemiara. Dzieci zauważały pozytywne oraz negatywne postawy przedstawianych postaci. Aktywnie uczestniczyły w przedstawieniu. Pełen humoru i komicznych sytuacji spektakl rozśmiesza, a jednocześnie uczy dzieci konkretnych zachowań, w konkretnych sytuacjach.

 
««  start « poprz. 71 72 73 74 75 76 77 78 79 80 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 569 - 576 z 635
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian
 
Psy do adocji
 

Spacer

Wirtualny spacer

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAkówDąbrowice

Wywóz odpadów

 

2018

 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość