Aktualności
SP Słomków-wycieczka do Torunia Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Toruń

>>>GALERIA<<<

37-osobowa grupa uczniów i dzieci z oddziału przedszkolnego ze Szkoły Podstawowej w Słomkowie, wraz z opiekunami, pojechała na wycieczkę do Torunia. Wizytę w tym pięknym mieście uczestnicy wycieczki rozpoczęli od pobytu w Muzeum Piernika. Najpierw poznali historię słynnych toruńskich pierników, a następnie zostali czeladnikami Mistrza Piernikarskiego i sami wzięli udział w procesie wypiekania słynnych pierników. Z Muzeum Piernika każde dziecko wyszło z bogatym doświadczeniem i własnoręcznie wykonanym piernikiem, jeszcze ciepłym po upieczeniu.

 

Czytaj całość
 
Przyrodnicze sukcesy Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Przyrodnicze sukcesy

5 czerwca 2017 r. uczniowie szkół podstawowych z terenu powiatów: skierniewickiego, rawskiego, brzezińskiego i łowickiego rywalizowali w etapie okręgowym XIII Turnieju Wiedzy Przyrodniczej Szkolnych Kół Ligi Ochrony Przyrody. Do finałowych zmagań z wiedzy przyrodniczej i ochrony środowiska przystąpiło łącznie ponad 60 uczestników. Po kilkumiesięcznych przygotowaniach i pokonaniu kolejnych etapów konkursu, uczestnicy zmierzyli się w rozgrywce finałowej. Wymagała ona wiedzy praktycznej z zakresu rozpoznawania  gatunków drzew i krzewów, ekologii i ochrony środowiska oraz ogólnoprzyrodniczej wiedzy programowej.

Czytaj całość
 
Leśne figle w Miejskiej Kniei w Makowie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Leśne figle w Miejskiej Kniei w Makowie

>>>GALERIA<<<

7 czerwca 2017 makowskie przedszkolaki były na wycieczce w Miejskiej Kniei w Makowie. Wyjazd ten został zaplanowany w ramach projektu „Promowanie żywności ekologicznej oraz zasad zdrowego żywienia”, który realizowany jest w przedszkolu w ramach pozyskanych środków z Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Łodzi. Naszą przygodę z Panią Kasią zaczęliśmy od warsztatów pt. „Od nasiona do rośliny”. Warsztat, w którym dzieci zapoznały się z nasionami słonecznika i dyni. Mogły je posmakować, powąchać, a następnie samodzielnie je zasadzić w specjalnie przygotowanej doniczce.

Czytaj całość
 
SP Pszczonów - Dzień Dziecka Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Dzień Dziecka

>>>GALERIA<<<

1 czerwca 2017r.w Szkole Podstawowej im. B. Chrobrego w Pszczonowie z okazji Dnia Dziecka, Dnia Mamy i Taty odbył się Dzień Rodzinny. Podczas uroczystości gościliśmy Wójta Gminy Maków Pana Jerzego Stankiewicza. Piknik rozpoczęły występy uczniów. Były piosenki, tańce, wierszyki, coś miłego dla każdego. Po występach dzieci dały rodzicom upominki własnoręcznie przygotowane. Zabawa była wspaniała, dopisała nam również pogoda. Rodzice przygotowali poczęstunek dla wszystkich uczestniczących  pikniku. Był gril, różne sałatki, ciasta. Dzieci i rodzice spotkali się z Policją, Strażakami OSP Pszczonów, harcerzami z Czarnej 13 , którzy zorganizowali loterię fantową. Innymi atrakcjami były: zamek dmuchany, kule na wodzie, trampolina, malowanie twarzy. Uczniowie jeździli na kucykach. Podziękowania należą się wszystkim sponsorom, bez których wsparcia nie moglibyśmy zorganizować pikniku. 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 57 - 64 z 582
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian

Spacer

Wirtualny spacer
 
warto wiedziec

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAków

Wywóz odpadów

 

Wywóz odpadów 2017

 

Gościmy