Aktualności
Być może indziej są Ziemie piękniejsze, lecz ... Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
moja Ojczyzna  W związku z edukacją regionalną – dziedzictwo kulturowe w regionie corocznie w Szkole Podstawowej im. Księdza Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Makowskiej organizowane są wyjazdy po regionie Mazowsza. Uczniowie zwiedzili już Żelazową Wolę, Sromów, Rogów, Nieborów, zabytki Skierniewic i Makowa. 
Czytaj całość
 
Unijne dofinansowanie na przydomowa oczyszczalnie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

 

Dofinansowanie

 

W dniu 09.011.2011 r. Wójt Gminy Maków Jerzy Stankiewicz podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim na dofinansowanie budowy przydomowych oczyszczalni ścieków na terenie Gminy Maków. W ramach projektu wybudowanych zostanie 157 oczyszczalni na terenie Gminy.
Wartość projektu to 2 200 000,00 zł natomiast dofinansowanie z  Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich to kwota 1 347 000,00 zł
Do realizacji zadania zamierzamy przystąpić wiosną 2012 r.

Uzyskanie dofinansowania przez naszą gminę na przydomowe oczyszczalnie ścieków jest kolejnym wielkim krokiem po kolektorach słonecznych  w inwestowanie w ochronę środowiska i dbałość o jakość życia naszych mieszkańców.

 

 
Oddaj krew uratuj życie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
W dniu 23 października 2011 roku w godzinach od 11:00 do 13:30, w budynku Gimnazjum Św. Wojciecha w Makowie, Urząd Gminy w Makowie wraz z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa w Łodzi po raz kolejny przeprowadził akcję honorowego oddawania krwi. W ciągu niespełna trzech godzin udało się zebrać ponad 3 litry krwi od 7 osób, które pozytywnie przeszły badania lekarskie.
Każda zdrowa osoba, która ukończyła 18 lat, a nie przekroczyła 65 roku życia jest potencjalnym dawcą krwi. Liczy się każda grupa krwi

 
SP Wola Makowska - Pasowanie I klas Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Pasowanie  W dniu 18 października w Szkole Podstawowej im. Ks. Stefana Kardynała Wyszyńskiego w Woli Makowskiej odbyła się uroczystość ślubowania klasy I. Dziesięciu uczniów tej szkoły po raz pierwszy składało ślubowanie na sztandar. Wójt Gminy Jerzy Stankiewicz dokonał ceremonii pasowania na ucznia szkoły. Dyrektor szkoły wręczyła legitymacje szkolne i pamiątkowe  dyplomy.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 61 62 63 64 65 66 67 68 69 70 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 537 - 544 z 569
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian

Spacer

Wirtualny spacer
 
warto wiedziec

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAków

Wywóz odpadów

 

Wywóz odpadów 2017

 

Gościmy