Aktualności
Nasza Gmina na Święcie Kwiatów Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Święto Kwiatów

>>>GALERIA<<<

Tradycyjnie, jak co roku we wrześniu Nasza Gmina aktywnie uczestniczyła w XL  już Skierniewickim Święcie Kwiatów, Owoców i Warzyw. W paradzie otwierającej Święto naszą Gminę reprezentowała Orkiestra Dęta wraz z Grupą Paradną, władze Gminy Maków, dyrektorzy szkół i jednostek organizacyjnych oraz dzieci ze szkół podstawowych ze Świętego  i Dąbrowic. Przez dwa dni funkcjonowało stoisko promocyjne naszej Gminy przygotowane przez p. Grażynę Stasiak z Makowa, p. Beatę Seliga ze Słomkowa i  p. Kingę Ambroziak z Makowa-Kolonii. Stoisko przyciągało pięknym wyglądem tj. oryginalnymi dyniami, suszonymi kwiatami i rękodziełem, oraz obrazami ręcznie haftowanymi.

 
MAKOWSKIE PRZEDSZKOLAKI SPRZĄTAJĄ ŚWIAT Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Jak co roku we wrześniu makowskie przedszkolaki włączyły się w ogólnopolską akcję Sprzątanie Świata, której edycja odbyła się 15 września. Przy współpracy z Fundacją Nasza Ziemia i Urzędem Gminy Maków udało się pozyskać plakaty i  plastikowe worki na śmieci oraz rękawiczki. Tegoroczna akcja przebiegała pod hasłem „Nie ma śmieci – są surowce”. Przedszkolaki wraz z nauczycielkami wyruszyły na wielkie porządkowanie placu zabaw i terenu wokół przedszkola.  Dla dzieci jest to  atrakcyjna i aktywna forma edukacji ekologicznej, a także rzeczywista lekcja ochrony środowiska, dzięki której przedszkolaki uczą się bardziej przyjaznego stosunku do naszej Planety.  Wierzymy, że prowadzane przez nas działania proekologiczne wpłyną pozytywnie na uwrażliwianie dzieci, które w przyszłości będą prawdziwymi miłośnikami przyrody i otaczającego ich świata. Teraz już każdy przedszkolak wie, że „Śmieci zbieramy, bo o środowisko dbamy”.

 
50 lat OSP Święte Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

50 lat OSP

>>>GALERIA<<<

W  sobotnie popołudnie 9 września br. przy wspaniałej słonecznej pogodzie odbyła się uroczystość Jubileuszu 50 – lecia istnienia i przekazania sztandaru Ochotniczej Straży Pożarnej w Świętem. Uroczystość zgromadziła wielu zaproszonych gości i mieszkańców. Obchody rozpoczęły się polową Mszą Świętą, którą na placu przy OSP odprawił ks.Grzegorz Krupa. Podczas Mszy Św. poświęcony został sztandar ufundowany dla jednostki przez lokalne społeczeństwo w uznaniu jej dotychczasowej społecznej działalności na rzecz ochrony przeciwpożarowej Sołectwa Święte i Gminy Maków. Po Mszy Św. odbyła się dalsza część uroczystości, podczas której Prezes jednostki dh Andrzej Piechut przedstawił jej historię, a następnie odbyła się ceremonia przekazania jednostce sztandaru oraz jego dekoracji Srebrnym Medalem za Zasługi dla Pożarnictwa.

Czytaj całość
 
Nowy rok szkolny w Gminie Maków Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Ponad 740 uczniów i blisko 80 nauczycieli rozpoczęło w Gminie Maków nowy rok szkolny. Koniec wakacyjnej przerwy to także koniec intensywnych prac remontowych, które były prowadzone w makowskich placówkach oświatowych.
Remont sali gimnastycznej, konserwacja placów zabaw, przebudowa łazienek, malowanie sal dydaktycznych, naprawa funkcjonującego sprzętu uczniowskiego, zakup nowego wyposażenia – to tylko niektóre zadania, jakie zostały wykonane w makowskich szkołach w czasie wakacji. Łącznie na ten cel gmina przeznaczyła 110 tys. złotych. Nowy rok szkolny to także wyzwania związane z reformą oświaty. Intensywne prace w Gminnym Zespole Ekonomiczno-Administracyjnym Szkół pozwoliły spokojnie przejść przez okres zmian. Dostosowano szkoły do nowego ustroju szkolnego oraz do wymogów nowej podstawy programowej. Dołożono wszelkich starań aby jak najłagodniej przebrnąć przez proces zmian -żaden z nauczycieli w Gminie Maków nie stracił pracy w związku z reformą edukacji.
Czytaj całość
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 48 z 607
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian
 
Psy do adocji

Spacer

Wirtualny spacer
 
warto wiedziec

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAkówDąbrowice

Wywóz odpadów

 

Wywóz odpadów 2017

 

Gościmy