Aktualności
Lokalna Bohaterka Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Marianna Foks

W tym roku po raz kolejny uczniowie makowskiego gimnazjum biorą udział w projekcie edukacyjnym  XXII sesji Sejmu Dzieci i Młodzieży. Zespół złożony z dwóch uczennic klasy IIA: Aleksandry Grzelki i Julii Kłąb pod opieką pani Krystyny Strzemińskiej i pani Jolanty Markowicz zebrały informacje o Lokalnej Bohaterce Pani MARIANNIE FOKS.

MARIANNA FOKS (1919-2009)
Wybitna Polka, patriotka i bohaterka. Przez 55 lat z wielkim oddaniem służyła ludziom jako pielęgniarka. W 2001 roku  za poświęcenie dla chorych oraz uratowanie podczas okupacji przed niewolą lub śmiercią wielu powstańców, została uhonorowana najwyższym odznaczeniem Czerwonego Krzyża - Medalem Florence Nightingale.
Uczennice przeprowadziły szeroką akcję informacyjną na temat działalności pani Marianny Foks, lekcję historii dla gimnazjalistów i uczniów klasy szóstej szkoły podstawowej.
Za zasługi dla społeczności lokalnej na kamieniu na skwerze przy Gimnazjum zostanie umieszczona tablica ku czci Marianny Foks, która jest powodem do dumy dla naszej gminy i jej mieszkańców.
Uroczyste odsłonięcie tablicy odbędzie się w pierwszych dniach września.

W realizacji projektu uczennice wspierał Wójt Gminy Maków Pan Jerzy Stankiewicz, który wyraził zgodę na umieszczenie tablicy pamiątkowej i sfinansowanie jej przez lokalny samorząd oraz pomoc w organizacji uroczystości odsłonięcia tablicy pamiątkowej.

 
XI Międzyszkolny konkurs matematycznym Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Konkurs matematyczny

03 .04. 2017r. odbył się w XI Międzyszkolny konkurs matematycznym "Matematyka w Banku" w SP Wysokienice, w którym brało udział troje uczniów z klasy VI SP Pszczonów. Ania Solarz- I miejsce, Adam Rybus - II miejsce i Jakub Traczyk - wyróżnienie.Nauczycielką , która przygotowała uczniów jest Agnieszka Nitera. W konkursie wzięło udział 10 szkół ok. 30 uczniów. 

 
Babski wieczór Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Babski wieczór

W Szkole Podstawowej w Pszczonowie odbył się Babski wieczór. Spotkanie zorganizowane zostało m.in.  przez Agnieszkę Nitera, Renatę Paciorek nauczycielki ze szkoły dla kobiet z Pszczonowa i okolicznych miejscowości. Spotkanie odbyło się na Sali gimnastycznej. Każda z Pań coś smakowitego przyniosła. Były sałatki, ciasteczka, ciasta, napoje, kawa, herbata. Organizatorki na Sali gimnastycznej  ustawiły stoliki na stolikach kolorowe serwetki i świeczniki. Każda z nas mogła usiąść zjeść i napić się herbaty bądź kawy. Następnie odbyły się warsztaty plastyczne. Wszystkie Panie z gliny tworzyły ozdoby wielkanocne a następnie je dekorowały. Wszystkie wytwory artystyczne były bardzo ciekawe. W tle towarzyszyła nam muzyka lat 60 i 70 –tych ze starego gramofonu. Po tak absorbujących zajęciach obejrzałyśmy film ( typu Babskie kino). Po seansie rozmawiałyśmy  o zagospodarowaniu terenu wokół szkoły. Pomysły mają być przedstawione na następnym spotkaniu, które odbędzie się po Świętach Wielkanocnych. Na wieczorku  było nas  16.  Spotkanie przebiegło w sympatycznej, miłej i wesołej atmosferze.

 
Informacja Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania – „Gniazdo” zaprasza na bezpłatne szkolenie „Zasady ubiegania się o przyznanie pomocy oraz praktyczne wskazówki przy wypełnianiu dokumentacji aplikacyjnej dla podejmujących lub rozwijających działalność gospodarczą w ramach LSR wdrażanej przez LGD -„Gniazdo”. Więcej na stronie L I N K
 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 41 - 48 z 533
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian

Spacer

Wirtualny spacer
 
warto wiedziec

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAków

Wywóz odpadów

 

Wywóz odpadów 2017

 

Gościmy

Odwiedza nas 1 gość