Aktualności
Informacja Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

W związku z przypadkami pojawiania się osób, które nachodzą gospodarstwa w naszym powiecie i podając się za pracowników Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego usiłują wyłudzić od rolników pieniądze pod pozorem ściągania zaległych należności z tytułu ubezpieczenia społecznego, informujemy, że pracownicy Kasy odbywający wizytacje w gospodarstwach, mają za zadanie wyłącznie informować dłużników o obowiązku terminowego regulowania składek na ubezpieczenie społeczne rolników oraz o wystąpieniu zaległości w ich regulowaniu, nigdy jednak nie pobierają pieniędzy należnych z tego tytułu. Każdy pracownik Kasy posiada imienną legitymację służbową, którą winien okazać przed rozpoczęciem wizytacji.

 
Informacja Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Informujemy właścicieli lasów, że w terminie 19.07.2017 – 30.09.2017 r będą przeprowadzone prace terenowe związane ze sporządzeniem uproszczonych planów urządzenia lasu na terenie obrębów: Dąbrowice, Jacochów, Krężce, Maków, Pszczonów, Sielce, Słomków, Święte Nowaki, Święte Laski, Wola Makowska przez firmę Agencja Cezar – Pracownia Urządzania Lasu; 05 – 300 Mińsk Mazowiecki; ul. Boczna 28; tel. 25 759 04 94.
 
Informacja Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
Świadczenia GOPS
okres zasiłkowy 2017/2018


Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej w Makowie informuje, że od 1 sierpnia 2017 r. będą przyjmowane wnioski na: świadczenie wychowawcze z rządowego Programu „Rodzina 500+”, świadczenia z funduszu alimentacyjnego oraz świadczenia rodzinne na okres zasiłkowy 2017/2018.
Wnioski będzie można składać osobiście w siedzibie Ośrodka, za pośrednictwem Poczty Polskiej oraz przez internet: za pomocą bankowości elektronicznej, PUE ZUS, ePUAP oraz portalu empatia.mrpips.gov.pl.
Dodatkowe informacje można uzyskać w siedzibie Ośrodka lub pod numerem telefonu 46 831-22-90 w godzinach od 8 do 16.
 
 
 
Dofinansowanie na realizację małych projektów Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
logo
Prace Pszczonów

W dniu 6 lipca 2017 r. Wójt Gminy Maków podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim  Województwem Łódzkim na realizację zadania pn. „Poprawa ładu przestrzennego sołectwa Pszczonów ”. Całkowita wartość projektu to 12 940  zł, z czego  5 000,00zł dofinansowania w postaci dotacji celowych na realizację małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich.
Celem projektu jest poprawa ładu przestrzennego wsi Pszczonów poprzez modernizację i udoskonalenie krajobrazu otaczającego Świetlice Wiejską przy OSP w Pszczonowie będącego centrum i wizytówką miejscowości. W ramach projektu zostanie również połączony plac otaczający budynek Świetlicy oraz altana która znajduję się przy pobliskich stawach.

W dniu 6 lipca 2017 r. Wójt Gminy Maków podpisał umowę z Urzędem Marszałkowskim  Województwem Łódzkim na realizację zadania pn. „Kulinarne łączenie pokoleń wsi Dąbrowice”. Całkowita wartość projektu to 10 360,00  zł, z czego  5 000,00zł dofinansowania w postaci dotacji celowych na realizację małych projektów lokalnych realizowanych na terenach wiejskich.
Celem projektu jest stworzenie warunków do działania i rozwoju sołectwa Dąbrowice poprzez pobudzenie aktywności społeczności lokalnej i promowanie tradycyjnych produktów regionalnych. Będzie to możliwe dzięki zorganizowaniu przestrzeni spotkań dla mieszkańców wsi w szczególności młodych ludzi, którzy chcieliby mieć możliwość organizacji cyklicznych spotkań oraz wymiany doświadczeń ze starszymi mieszkańcami wsi m.in. w zakresie kuchni regionalnej .

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 33 - 40 z 582
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian

Spacer

Wirtualny spacer
 
warto wiedziec

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAków

Wywóz odpadów

 

Wywóz odpadów 2017

 

Gościmy