Aktualności
Droga Maków-Skierniewice Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu

Droga

W dniu 06.12.2017 r nastąpił odbiór techniczny drogi powiatowej nr 1310 E

 
Jasełka z przytupem-SP w Świętem Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
W niedzielę 3 grudnia 2017 r. na rozpoczęcie okresu radosnego adwentu w Szkole Podstawowej w Świętem odbyły się Jasełka Bożonarodzeniowe. Uroczystość miała charakter religijno-środowiskowy i jak co roku stała się okazją do integracji lokalnej społeczności. Głównym punktem programu było przedstawienie o Bożym Narodzeniu, wzorowane tradycyjnie na dawnych misteriach, jednak uatrakcyjnione elementami współczesnego widowiska - muzyki, wiersza, choreografii. Uczniowie naszej szkoły odegrali gwiazdorski  teatr - huczny od tańca i śpiewu. Gromkie brawa publiczności, a po występie także gratulacje, odebrali odtwórcy najbardziej kontrowersyjnych ról: króla Heroda, Śmierci oraz Diabła. Ulubieńcami publiczności zostali jednak przebrani za owieczki pierwszoklasiści. Przedstawienie jasełkowe dostarczyło nam wielu wrażeń estetycznych i duchowych, i nastroiło nas do przeżywania Świąt Bożego Narodzenia. Po spektaklu można było zakupić świąteczne ozdoby na aukcji prac przygotowanych przez uczniów. Swoją obecnością zaszczycili nas przedstawiciele władz samorządowych z Panem Wójtem J. Stankiewiczem na czele, rodzice małych artystów i mieszkańcy miejscowości Święte. Oto krótkie fotograficzne wspomnienie:

 
Światkowy Dzień Misia w SP w Słomkowie Utwórz PDF Drukuj Poleć znajomemu
DZien misia

29 listopada 2017r. Samorząd Uczniowski  zorganizował w Szkole Podstawowej w Słomkowie dzień andrzejkowy połączony z obchodami Światowego Dnia Misia. Tego dnia pluszowe misie opuściły domowe zacisze i przybyły wraz z dziećmi do szkoły. Na korytarzu szkolnym oraz w klasach lekcyjnych zrobiło się niezwykle kolorowo i „misiowo”. Jedne misie były małe, inne średniej wielkości, a jeszcze inne bardzo duże. Wszystkie jednak były wyjątkowe.
Pluszowi przyjaciele dzieci brali wraz z nimi udział w zabawie przy muzyce i wspólnych tańcach. Na wszystkie dzieci czekały tego dnia wróżby, quizy, zgadywanki oraz słodki poczęstunek.
Dzień był pełen radości i zabawy, a uśmiech i zadowolenie na twarzach dzieci to najlepsze podsumowanie zorganizowanej imprezy. 

 
««  start « poprz. 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 nast.  » koniec »»

Pozycje :: 1 - 8 z 603
EnglishFrenchGermanRussianSpanishLatvianLithuanianEstonian
 
Psy do adocji

Spacer

Wirtualny spacer
 
warto wiedziec

Inwestycje

Inwestycje

Oświata

Gimnazjum SP Wola Makowska
SP MAkówDąbrowice

Wywóz odpadów

 

Wywóz odpadów 2017

 

Gościmy

Odwiedza nas 3 gości