Uczniowie Szkoły Podstawowej w Słomkowie oraz dzieci z oddziału przedszkolnego razem ze swoimi opiekunami pojechali na wycieczkę do Nieborowa. Najpierw zatrzymali się w gospodarstwie agroturystycznym Stajnia „ U Kowala”, gdzie ciekawie i aktywnie spędzili czas. W programie pobytu znalazły się: zwiedzanie stajni i poznanie znajdujących się w niej koni, karmienie koni z ręki marchewką, czyszczenie koni, strzelanie z łuku, gra w minigolfa oraz zabawy na placu zabaw. Nie lada atrakcją dla dzieci okazała się przejażdżka wozem traperskim po Puszczy Bolimowskiej oraz jazda konna w siodle typu western.
Po tak emocjonujących przeżyciach na wszystkich uczestników wycieczki czekał posiłek – kiełbaski pieczone nad ogniskiem i gorąca herbata.
Gospodarstwo agroturystyczne położone jest w bezpośrednim sąsiedztwie kompleksu pałacowo-parkowego rodziny Radziwiłłów w Nieborowie i jego zwiedzanie było kolejnym punktem wycieczki. Pałac w Nieborowie, zbudowany w XVII wieku dla prymasa Michała Radziejowskiego, w drugiej połowie XVIII wieku stał się własnością Radziwiłłów, którzy stworzyli rezydencję godną jednego z najpotężniejszych rodów magnackich w Polsce. Będąc przed pałacem, wszyscy mogli podziwiać imponujący budynek w stylu barokowym otoczony rozległym parkiem. Z kolei wnętrza pałacu bogato obite tkaninami ze zgromadzonymi w nich misternie zdobionymi meblami, portretami, obrazami, porcelaną, żyrandolami, ogromnymi lustrami, kafelkami, z pokaźną biblioteką zachwycały bogactwem i kunsztem wykonania, a także pozwalały wyobrazić sobie przepych magnackich posiadłości.
Na zakończenie wycieczki pani przewodnik oprowadziła wszystkich jej uczestników po parku, który o tej porze roku wyglądał imponująco. Aleja główna usłana kolorowymi liśćmi robiła fantastyczne wrażenie, czemu wtórowała pogoda – był to gorący i słoneczny dzień.

 

Wycieczka_Nieborów_2018_04
Wycieczka_Nieborów_2018_04
Wycieczka_Nieborów_2018_05
Wycieczka_Nieborów_2018_05
Wycieczka_Nieborów_2018_06
Wycieczka_Nieborów_2018_06
Wycieczka_Nieborów_2018_07
Wycieczka_Nieborów_2018_07
Wycieczka_Nieborów_2018_08
Wycieczka_Nieborów_2018_08
Wycieczka_Nieborów_2018_09
Wycieczka_Nieborów_2018_09
Wycieczka_Nieborów_2018_01
Wycieczka_Nieborów_2018_01
Wycieczka_Nieborów_2018_02
Wycieczka_Nieborów_2018_02
Wycieczka_Nieborów_2018_03
Wycieczka_Nieborów_2018_03