19 października 2018 r. w Gminnym Przedszkolu w Makowie odbyła się wyjątkowa uroczystość - obchody 10-lecia istnienia przedszkola. To sporo, zważywszy, że dzieci, które zaczynały edukację w nowej placówce są już dziś w gimnazjum. Obchody przypadają na 1 września, ale ponieważ we wrześniu swoją przygodę z przedszkolem rozpoczynają nowe dzieci i potrzebują trochę czasu na adaptację uroczystość ta odbyła się teraz i została połączona z Pasowaniem na Przedszkolaka oraz Dniem Edukacji Narodowej. Na uroczystość dzieci zaprosiły całe swoje rodziny, ale nie mogło również zabraknąć Wójta Gminy Maków Pana Jerzego Stankiewicza, Przewodniczącego Rady Gminy Maków Pana Dariusza Kulety, radnych, księdza proboszcza, dyrektorów zaprzyjaźnionych szkół z Gminy Maków oraz osób współpracujących z przedszkolem. Obchody rozpoczęły się od uroczystego Pasowania na Przedszkolaka przez Panią dyrektor Gabrielę Michalską wszystkich nowo przyjętych dzieci. Następnie w owocowym tańcu zaprezentowały się dzieci 4-letnie, a w dalszej części uroczystości związanej z Dniem Edukacji Narodowej na scenie zaprezentowały się z układam tanecznym dzieci 5-letnie i 6-letnie. Dzieci z najstarszej grupy opowiedziały krótkie wierszyki związane z obchodami 10-lecia przedszkola oraz zaprezentowały się jako urocze biedronki w pięknym układzie tanecznym. Jednak to nie był koniec atrakcji, ponieważ rodzice dzieci przedszkolnych przygotowali niespodziankę w postaci przedstawienia teatralnego do wiersza J. Tuwima „Rzepka”. W międzyczasie odbyły się podziękowania od gości, którzy wręczyli symboliczne upominki, prezentacja multimedialna, w której pokazano historię przedszkola oraz najważniejsze osiągnięcia. Całość uroczystości zakończyła się wspólnym poczęstunkiem, na którym nie zabrakło wielkiego tortu ufundowanego przez radę rodziców, a także można było spróbować wypieków rodziców dzieci z Gminnego Przedszkola z Makowa.

10 lat Gminnego Przedszkola w MakowiePokaż galerie