W poniedziałek 3 września w Szkole Podstawowej im. Jana Pawła II w Dąbrowicach zabrzmiał pierwszy dzwonek i rozpoczęła się inauguracja roku szkolnego 2018/2019 oraz uroczyste otwarcie nowej siedziby oddziału przedszkolnego, mieszczącej się w odrębnym budynku na terenie szkoły.
W uroczystości wzięli udział: Wójt Gminy Maków Jerzy Stankiewicz, Przewodniczący Rady Gminy Dariusz Kuleta, Wiceprzewodniczący Rady Gminy Andrzej Kołaczek ,Dyrektor GZEAS Jolanta Zarzycka- Karda, Sekretarz Gminy Maria Krawczyk, Skarbnik Gminy Mirosława Górska, ksiądz proboszcz Sławomir Wasilewski, sołtys wsi Dąbrowice Kazimierz Pająk, radni naszej wsi Stanisława Halina Bartosik oraz Andrzej Marszałek, nauczyciele, pracownicy szkoły, uczniowie i licznie przybyli rodzice.
Po wprowadzeniu sztandaru szkoły, uczniowie wspólnie odśpiewali hymn państwowy. Dyrektor Szkoły Ewa Krawiec serdecznie powitała wszystkich zebranych. Przedstawiła nauczycieli i pracowników szkoły, a także przekazała informacje na temat prac remontowych i organizacji pracy szkoły w roku szkolnym 2018/2019. Następnie wszyscy obecni udali się na otwarcie nowego oddziału przedszkolnego, a uczniowie wraz ze swoimi wychowawcami do klas.
Dyrektor Szkoły Ewa Krawiec oraz dostojni goście poprzez przecięcie wstęgi dokonali oficjalnego otwarcia oddziału przedszkolnego w nowym, pięknym obiekcie.
Następnie ks. proboszcz Sławomir Wasilewski pobłogosławił i poświęcił pomieszczenia przedszkolne. Po oficjalnym otwarciu zaproszeni goście, w tym rodzice i dzieci, mieli możliwość zwiedzenia sal przedszkolnych. Uroczystość zakończono wspólnym posiłkiem na który zaproszono wszystkich gości.
Prace remontowe i modernizacyjne istniejącego budynku miały na celu dostosowanie obiektu do norm i standardów obowiązujących dla tego typu obiektów. Zakres prac remontowych obejmował m.in. wymianę instalacji, wykonanie nowych posadzek i wyłożenie sal lekcyjnych nową wykładziną, montaż nowej armatury sanitarnej oraz wymianę stolarki. Poza salami dla dzieci powstały także toalety, szatnia, małe pomieszczenie gospodarcze oraz aneks kuchenny. Dzięki rozbudowie liczba miejsc w przedszkolu wzrosła. Dodatkowo przedszkole zostało wyposażone w Internet.

DSC01936
DSC01936
DSC01944
DSC01944
DSC01957
DSC01957
DSC01960
DSC01960
DSC01970
DSC01970
DSC01971
DSC01971