logo noc swietojanska

3 Noc Swietojanska www2

>>>GALERIA<<<

23 czerwca – w tradycyjną wigilię Św. Jana w makowskim amfiteatrze odbyła się Makowska Noc Świętojańska, której organizatorem była Gmina Maków. Impreza przyciągnęła sporą grupę mieszkańców, na których czekały atrakcje przygotowane przez organizatorów. Rozpoczęło ją rozpalenie przez Wójta Gminy ogniska. W tle imprezy można było słyszeć dobrze znane biesiadne piosenki, a przybyli uczestnicy ruszyli do pieczenia na ognisku kiełbasek, zapewnionych przez organizatorów. W międzyczasie trwał również konkurs na najładniejszy wianek, każdy z uczestników imprezy mógł przynieść własnoręcznie wykonany wianek. 35 osób wzięło udział w konkursie, a wianki zostały podzielone na 3 grupy wiekowe tak aby każdy miał równe szanse. Nagrody zakupione przez organizatorów:
I miejsce- namiot
II miejsce – koc piknikowy
III miejsce – śpiwór.

Dzieci mogły również spróbować swoich sił w robieniu ogromnych baniek mydlanych, co sprawiło im wielką zabawę.
Kulminacyjnym punktem wieczoru był pokaz sztuki ognia w wykonaniu artystów Teatru Tańca z Ogniem „Mantra” z… Makowa, ale Mazowieckiego. Wszyscy obecni w amfiteatrze z zapartym tchem obejrzeli spektakl pełen zarówno dynamicznych jak i bardziej refleksyjnych układów choreograficznych połączonych z odpowiednio dobraną muzyką z wykorzystaniem pochodni, wachlarzy ognia, iskrowników i innych akcesoriów urozmaicony pokazem plucia ogniem i efektami pirotechnicznymi.. Wszystko to sprawiło, że ten szczególny wieczór wszyscy, którzy przybyli do amfiteatru mogli miło i wesoło spędzić.
Wydarzenie zostało współfinansowane ze środków Programu Rozwoju Obszarów Wiejskich, Lokalnej Grupy Działania Gniazdo.