W związku z obchodami Dnia Europy, w dniu 14 maja br. w makowskim przedszkolu po raz pierwszy odbył się Dzień Angielski. Koordynatorką była pani Kasia Seliga, która na co dzień uczy języka angielskiego. W obchody włączyli się wszyscy nauczyciele, rodzice i dzieci. Dzień ten miał na celu podniesienie świadomości bycia Europejczykiem, zapoznanie z kulturą Anglii, oswojenie z językiem obcym, a co za tym idzie ośmielenie dzieci do podejmowania wyzwań językowych. Przedszkolaki przyszły ubrane w kolory znajdujące się na fladze Wielkiej Brytanii oraz przyniosły swoje ulubione kubeczki. W ten szczególny dzień, dzieci oglądały prezentację na temat Anglii, zapoznały się z kulturą, tradycjami oraz zabytkami kraju. Z ogromnym zaciekawieniem słuchały informacji i ciekawostek o królowej Elżbiecie II i jej życiu. Po pokazie odbył się krótki quiz, w którym dzieci mogły się wykazać swoją wiedzą o Anglii. Oczywiście zdali go celująco. Ukoronowaniem dnia było wspólne kosztowanie angielskiej herbatki oraz maślanych ciasteczek – wszystko podane zgodnie z tradycją tea time. Tym razem królowa niestety nie zaszczyciła przedszkola swoją obecnością, obiecała jednak, że pojawi się na herbatce w przyszłym roku. Czekamy z niecierpliwością!

2
2
3
3
4
4
5
5
6
6
7
7