Dzien Strazaka 2018 www

>>>GALERIA<<<

3 maja b.r. w naszej Gminie odbyły się uroczyste obchody z okazji 100-lecia odzyskania przez Polskę Niepodległości, rocznicy uchwalenia Konstytucji 3 Maja oraz Gminnego Dnia Strażaka. Na uroczystość przybyły delegacje ze wszystkich jednostek OSP z terenu Gminy z pocztami sztandarowymi, orkiestra dęta OSP Maków, władze Gminy, sołtysi, przewodniczące kół gospodyń wiejskich oraz zaproszeni goście i mieszkańcy. Uroczystość rozpoczęła się Mszą Św. w makowskim kościele pw. Św.Wojciecha, którą celebrował ks.Grzegorz Krupa. Po jej zakończeniu wszyscy uczcili pamięć zmarłych druhów dźwiękiem syren strażackich samochodów, po czym wszyscy udali się do świetlicy OSP w Dąbrowicach, gdzie odbyła się dalsza część uroczystości. Na zakończenie wszyscy spotkali się przy wspólnym obiedzie , który przygotowały panie z KGW w Dąbrowicach.
W imieniu wszystkich Druhen i Druhów z naszych jednostek składamy wszystkim organizatorom uroczystości serdeczne wyrazy podziękowania za tę wspaniałą uroczystość.